عصر بازار

رییس سازمان خصوصی سازی:

سود سال ٩٩ سهام عدالت تا پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت می‌شود

عصر اعتبار- رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه سود سهام عدالت سال ٩٩ تا پایان سال جاری به حساب سهامداران پرداخت می شود، گفت: براساس محاسبات انجام شده، احتمالا تا پایان سال جاری رقمی حدود ۶۰۰ هزار تومان به حساب هر سهامدار پرداخت شود.

سود سال ٩٩ سهام عدالت تا پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸:۰۰

   

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا؛ «حسین قربان‌زاده» امروز  به آخرین وضعیت پرداخت سود سال 99 سهام عدالت به حساب سهامداران اشاره کرد و افزود: تاکنون رقم کلی نهایی و زمان واریز آن مشخص شده است.

  وی اظهار داشت: براساس محاسبات انجام شده احتمالا تا پایان سال رقمی حدود 600 هزار تومان به حساب هر سهامدار پرداخت شود.

  قربان‌زاده اعلام کرد: 49 میلیون سهامداری که دارای سهام عدالت هستند، بعد از ابلاغ رهبر معظم انقلاب و نیز آیین نامه شورای عالی بورس قادر به انتخاب دو روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم بودند.

  معاون وزیر اقتصاد و دارایی افزود: بعد از انتخاب نوع روش مدیریت، سهامداران مستقیم خود سهامدار شرکت های سرمایه پذیر و سهامداران غیرمستقیم، سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی شدند.

  وی بیان‌داشت: شرکت های سرمایه پذیر دارای سهامداران عدالت به دو دسته شرکت های بورسی و غیربورسی تقسیم می شود که شرکت های بورسی دارای 36 شرکت بورسی و شرکت های غیربورسی شامل 13 شرکت هستند.

  قربان‌زاده خاطرنشان‌کرد: سود سال 99 سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی حدود 2 هزار و  800 میلیارد تومان و سود شرکت‌های بورسی رقمی حدود 29 هزار و 200 میلیارد تومان است.

  رییس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: جمع سود دو شرکت بورسی و غیربورسی عددی معادل حدود 31 هزار میلیارد تومان است که این رقم باید میان 49 میلیون سهامدار توزیع شود، بر این اساس تا پایان سال به هر سهامدار احتمالا رقمی حدود 600 هزار پرداخت می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه جمع سود شرکت های بورسی و غیربورسی نسبت به سال 98 حدود سه برابر افزایش پیدا کرده است، افزود: جمع سود سال 98 که سال گذشته به حساب سهامداران پرداخت شد، حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان بود که امسال این عدد به بیش از 31 هزار میلیارد تومان رسیده است.

  واریز سود سهام عدالت تا پایان سال 1400

  قربانزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرداخت سود سهام عدالت به حساب مشمولان تا پایان سال جاری حتمی است یا خیر، گفت: اقدامات لازم انجام شده است تا سود سهام عدالت سال ٩٩ تا پایان سال جاری به حساب سهامداران پرداخت شود.

  معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت‌: زیرمجموعه شورای عالی بورس، کارگروهی برای تعیین تکلیف موضوعات مرتبط با سهام عدالت تشکیل شده است که در آن نمایندگانی از سازمان خصوصی‌سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار، اتاق تعاون، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، دستگاه های نظارتی و کانون سهام عدالت حضور دارند.

  وی خاطرنشان‌کرد: در این کارگروه در تلاش هستیم که جزییات نحوه پرداخت سود سهامداران غیرمستقیم مشخص و قوانین آن رعایت شود تا سهامداران آن بتوانند هر چه زودتر به سود مدنظر دست پیدا کنند.

  سازمان خصوصی سازی پیگیر تعیین تکلیف باقیمانده سود سال ٩٨ سهام عدالت

  وی در پاسخ به سوالی دیگر در این خصوص که باقی‌مانده سود سال ٩٨ سهام عدالت چه زمانی به حساب مشمولان پرداخت می شود، گفت: برخی از شرکت های بزرگ مانند دخانیات، مخابرات و غیره سود سال های گذشته خود را به طور کامل پرداخت نکردند، سازمان خصوصی سازی مکلف به پیگیری از این شرکت ها است و موارد حقوقی لازم در مورد آنها را اعمال کرده است تا این شرکت‌ها هر چه زودتر باقی‌مانده سود سال گذشته را پرداخت کنند.

  قربان زاده اظهار داشت: اقدام حقوقی مربوط به این شرکت ها را انجام دادیم و ماده 48 قانون محاسبات عمومی را بر این شرکت ها اعمال کردیم، براین اساس دیگر امکان ثبت صورت جلسات برای آنها وجود ندارد و این شرکت ها باید هر چه زودتر معوقات را پرداخت کنند.

  رییس سازمان خصوصی سازی گفت: اکنون در حال مذاکرات با هیات مدیره این دو شرکت بزرگ هستیم تا بتوانند سود معوقه را در قالب دریافت تسهیلات از بانک پرداخت کنند، اما  تاکنون زمان دقیقی برای پرداخت این سود اعلام نشده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو