عصر بازار

افزایش نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان

عصر اعتبار- نرخ بیکاری ژاپن به ۲.۸ درصد افزایش یافت زیرا افزایش موارد ابتلا به کروناویروس و محدودیت‌ها، فعالیت‌های بخش خدمات را تحت تاثیر قرار داد، اگرچه داده‌های دولتی نشان می‌دهد که ارزیابی در دسترس‌بودن شغل در ژانویه به بالاترین میزان در ۲۱ ماه گذشته رسیده است.

افزایش نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تاکومی سونودا، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی بانک مرکزی شینکین گفت: شیوع کووید-19 در ماه فوریه فعالیت‌های اقتصادی را متوقف کرد و این روند در ماه مارس ادامه یافت که برای وضعیت اشتغال فعلی مناسب نیست.

  تعداد کارکنان در ژانویه اولین کاهش در سه ماه اخیر را به ثبت رساند زیرا استعفاها به دلیل شرایط نامساعد کسب‌وکار 70 هزار نفر افزایش یافت.

  بخش‌های خرده‌فروشی، آموزش و حمل‌ونقل از شیوع سویه اُمیکرون که منجر به از بین رفتن بیش از صد هزار شغل در هر یک از این صنایع در ژانویه نسبت به ماه مشابه سال گذشته شد، به شدت آسیب دیدند.

  داده‌های وزارت کار نشان داد که نسبت شغل به متقاضیان در ژانویه 1.20 بود که 0.03 واحد نسبت به 1.17 ماه قبل و بالاتر از پیش‌بینی 1.16 نظرسنجی رویترز بود و همچنین بالاترین میزان از 1.31 در آوریل 2020 بود.

  مشاغل با نگاهی به آینده و کاهش موارد ابتلا باز خواهند گشت اما افزایش عدم اطمینان اقتصاد جهانی در مورد بحران اوکراین، تولیدکنندگان را نسبت به سرمایه گذاری و استخدام محتاط می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو