عصر بازار

تاثیر کاهش زمان صدور مجوزها بر آمار بیمه شدگان

عصر اعتبار- به اعتقاد یک کارشناس حوزه کار،کاهش زمان صدور مجوزها در افزایش آمار اشتغال و بیمه شدگان تاثیرگذار بوده و موجب شده تا از این طریق عده بسیاری جذب بازار کار شوند.

تاثیر کاهش زمان صدور مجوزها بر آمار بیمه شدگان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، ولی الله صالحی درباره افزایش آمار جدید بیمه شدگان تامین اجتماعی و تاثیر آن بر بازار کار گفت: افزایش بیمه شدگان اجباری نشان از این دارد که کارگری مشغول کار شده و کارفرمایی داشته است ولی بیمه اجباری می تواند کارگر و نیروهای خدماتی هم باشد و الزاما شغل مولد نباشد.

  وی افزود: در حال حاضر به لحاظ بیمه‌ای انواع بیمه‌ها را در سازمان تامین اجتماعی داریم. بیمه مشاغل آزاد و خویش فرمایی را هم داریم که شامل خانم‌های خانه دار، قالیبافان، دانشجویان، کارگران ساختمانی و رانندگان می شود.

  صالحی ادامه داد: یکسری مشاغل هم داریم که به آنها مشاغل نوظهور می گویند و افرادی را داریم که اصطلاحا کارگر کار نوظهور هستند و خودشان کار می کنند و بیمه هم می شوند؛ بنابراین شرایط جامعه نشان می دهد و مهار تدریجی تورم در این زمینه اثرگذار است‌.

  این کارشناس حوزه کار، گفت: مهار تورم با تولید است و تولید به معنای تولید کالاهای کشاورزی و صنعتی است و اگر به نقطه ای برسیم که احساس شود اشتغال ایجاد شده است، نیروی به کار گرفته شده در بهره وری و تولید ناخالص داخلی نقش موثر خود را ایفا کرده است.

  صالحی کاهش زمان صدور مجوزها را بر افزایش آمار اشتغال و بیمه شدگان موثر دانست و گفت: در خیلی از بخشها کاهش زمان صدور مجوز  باعث شده تا صاحبان مشاغل با کم‌ترین دغدغه کسب و کار خود را راه اندازی کنند و از این طریق عده ای هم جذب بازار کار شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو