عصر بازار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اشتغال به کار ۴۰۰ هزار نفر در سال گذشته

عصر اعتبار- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اشتغال به کار ۴۰۰ هزار نفر در سال گذشته خبر داد.

اشتغال به کار ۴۰۰ هزار نفر در سال گذشته
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از  صدا و سیما، آقای حجت الله عبدالملکی در گفتگو با بخش خبری 21 سیما گفت: 280 هزار نفر از هموطنان نیمه‌ی دوم سال گذشته شاغل شدند.

  وی همچنین با اعلام اینکه بیش از 700 هزار نفر بیمه نداشتند که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی و آتیه قرار گرفتند، گفت: 70 درصد این تعداد، یعنی حدود 500 هزار نفر مربوط به نیمه دوم سال است.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از حل مشکل 1067 شرکت شامل واحد‌های زیر 10 نفر تا بالای 50 نفر طی هشت ماه گذشته خبرداد و گفت: با حل مشکلات این واحد‌ها از بیکاری حدود 500 هزار نفر جلوگیری شده است.

  آقای عبدالملکی افزود: حقوق برخی کارگران چند ماه پرداخت نشده بود، اما قبل اینکه کارخانه یا شرکت محل فعالیت آن‌ها تعطیل شود، مشکل آن‌ها رسیدگی و حقوق کارمندان پرداخت شد.

  وی با ابیان اینکه پرونده بسیاری از این افراد حتی به دریافت بیمه بیکاری هم نرسید، گفت: دولت طی نه ماه گذشته برای بهبود مستمر فضای کسب و کار برنامه‌های متعددی اجرا کرده است.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: مشکلات بنگاه‌های سراسر کشور با هدف افزایش امنیت شغلی پایدار کارگران مرتب رصد و پایش می‌شود، گفت: بسته‌های ویژه‌ای برای حمایت از بنگاه‌هایی که اشتغال جدید ایجاد کنند، آماده شده است.

  آقای عبدالملکی با اعلام اینکه ما 2 معیاربرای اشتغال داریم، گفت: یک مدل افرادی هستند که صاحب بیمه تأمین اجتماعی اجباری شدند، و مدل دیگر افرادی هستند که به صورت خود اشتغالی بیمه شدند و در این مدل، چون بیمه آن‌ها از سوی کارفرما تایید و ارسال نشده است، آمار‌ها درحال بررسی دقیق‌تر است و در چند روز آینده آمار اشتغال سال 1400 و نیمه دوم سال را اعلام می‌کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی