عصر بازار

جدیدترین وضعیت وام و سپرده‌های بانکی

عصر اعتبار- میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان بهمن ماه سال گذشته نسبت به مقطع مشابه در سال ۱۳۹۹ معادل ۴۱.۵ و ۴۴.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

جدیدترین وضعیت وام و سپرده‌های بانکی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان بهمن ماه سال گذشته، مانده کل سپرده‌ها به رقم بیش از 5242 هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل 41.5 و 35.3 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

  همچنین، بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده 2813.9 هزار میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 14 هزار میلیارد تومان است.

  علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان نیز بیش از 3900 هزار میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل 44.3 و 39.7 درصد افزایش داشته است.

  طبق این گزارش،  بیش‌ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده 2388.4 هزار میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 14.2 هزار میلیارد تومان است.

  نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی 82.8 درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب 1.7 واحد درصد و 2.6 واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران 93.3 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 114.1 درصد است.

  در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو