عصر بازار

در فروردین ۱۴۰۱

میزان سپرده‌ و تسهیلات بانکی اعلام شد

عصر اعتبار- میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان فروردین ماه سال جاری نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته معادل ۴۲.۴ و ۴۸.۴ درصد افزایش یافته است.

میزان سپرده‌ و تسهیلات بانکی اعلام شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان فروردین ماه سال جاری، مانده کل سپرده‌ها به رقم 5539.7 هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل 42.4 و 0.1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

  همچنین، بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده 2993.1 هزار میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 15.1 هزار میلیارد تومان است.

  علاوه بر این، مانده کل تسهیلات در این زمان 4160.8 هزار میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل 48.4 و 0.5 درصد افزایش داشته است.

  طبق این گزارش، بیش‌ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده 2597.7 هزار میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 14.7 هزار میلیارد تومان است.

  نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی 83.3 درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب 3.1 و 0.1 واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران 95 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 109.4 درصد است.

  در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو