عصر بازار

هفته پرتلاطم بازار سکه و طلا

عصر اعتبار- قیمت فلز زرد در اواسط هفته (روزهای دوشنبه و سه‌شنبه) به پایین‌ترین رقم رسید، اما دوباره در روزهای پایانی هفته افزایش قیمت‌ها بودیم به طوری که براساس اعلام نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران حباب قیمتی سکه طرح جدید به یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان رسید.

هفته پرتلاطم بازار سکه و طلا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از  ایرنا، بازار طلا هفته را تقریباً کاهشی شروع کرد و روز شنبه (4 تیرماه) قیمت یک قطعه سکه طرح جدید 199 هزار تومان افت داشت.

  کاهش قیمت انواع سکه و طلا تا اواسط هفته ادامه داشت و نزول قیمت تا 650 هزار تومان افت را در سکه طرح جدید را شاهد بودیم، اما این روند نزولی در روزهای پایانی هفته متوقف و دوباره سیر صعودی قیمت‌ها را در بازار شاهد بودیم.

  نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص تحولات بازار طلا در هفته نخست تیرماه، گفت: هفته‌ای که گذشت وضعیت بازار به این صورت بود که از ابتدای هفته بهای انس جهانی طلا تقریباً تا پایان هفته سیر نزولی داشت و به‌طور متوسط در آخرین معاملات روز گذشته قیمت هر انس طلا 1804 دلار رسید و به‌طور متوسط 6 دلار کاهش قیمت داشت.

  محمد کشتی آرای اظهار داشت: تا اواسط این هفته (روزهای دوشنبه و سه‌شنبه) قیمت انواع سکه با توجه به کاهش شدید نرخ ارز کاهشی بود و فروشنده بیشتر از خریدار بود و از بعدازظهر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با توجه به تحولات و صحبت‌های مطرح‌شده در خصوص مذاکرات قیمت ارز در بازار دوباره سیر صعودی در پیش گرفت.

  وی بیان کرد: وضعیت بازار سکه و طلا در هفته نخست تیرماه این‌گونه بود که در ابتدای هفته سیر نزولی قیمت‌ها را شاهد بودیم، اما در دو روز پایانی هفته دوباره قیمت سکه، طلا و ارز افزایش یافت. اگرچه قیمت انواع سکه و طلا تا اواسط هفته به کمترین رقم در 10 روز یا دو هفته گذشته رسیده بود، اما درمجموع قیمت‌ها نسبت به ابتدای هفته تغییرات اندکی داشت.

  نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: بر اساس آخرین معاملات سکه و طلا در بازار، سکه طرح جدید به‌طور متوسط 50 هزار تومان افزایش هفتگی قیمت‌، سکه طرح جدید هم 400 هزار تومان افزایش هفتگی را داشت.

  وی اضافه کرد: نیم‌سکه نسبت به ابتدای هفته 50 هزار تومان و نسبت به دو روز گذشته 550 هزار تومان افزایش یافت. قیمت ربع‌سکه نیز در مقایسه با ابتدای هفته 100 هزار تومان و نسبت به دو روز گذشته 500 هزار تومان افزایش یافته است. همچنین هر گرم طلا 18 عیار 40 هزار تومان افزایش قیمت داشت.

  کشتی آرای با بیان اینکه روز پنجشنبه حباب سکه طرح جدید دوباره افزایش یافت، افزود: روز چهارشنبه حباب سکه به محدوده یک‌میلیون تومان رسید اما روز پنجشنبه (دیروز) با افزایش نرخ ارز یک‌میلیون و 360 هزار تومان شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی