عصر بازار

واردات طلای چین رکورد ۴ ساله را زد!

عصر اعتبار- واردات طلای چین در ماه اگوست از طریق هنگ‌کنگ به بالاترین حد خود در ۴ سال گذشته رسید.

واردات طلای چین رکورد ۴ ساله را زد!
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، داده‌ها نشان داد که واردات خالص طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در ماه اگوست نزدیک به 40 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود در بیش از 4 سال گذشته رسید زیرا تقاضا در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این فلز در جهان همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

  داده‌های اداره آمار هنگ‌کنگ نشان می‌دهد که واردات خالص به بالاترین میزان خود از ژوئن 2018 و به 68.227 تن در ماه اگوست رسید، در حالی که درجولای 48.773 تن بود. در همین حال، کل واردات طلا از طریق هنگ‌کنگ که شامل صادرات مجدد نیز می‌شود، نزدیک به 33.3 درصد افزایش یافت و به 71.855 تن رسید.

  دلالان چینی تا ماه اگوست، طلا را به قیمت‌های جهانی بین 4 تا 16 دلار آمریکا در هر اونس می‌فروشند. بانک خلق چین از طریق سیستم سهمیه‌بندی که به بانک‌های تجاری داده می‌شود، میزان ورود طلا به کشور را کنترل می‌کند.

  داده‌های هنگ‌کنگ ممکن است تصویر کاملی از خریدهای چینی ارائه نکند زیرا طلا از طریق شانگهای و پکن نیز وارد می‌شود. چین معمولا بیشتر فلز زرد خود را از استرالیا، آفریقای جنوبی و سوئیس وارد می‌کند.

  بر اساس گزارش رویترز، آمار گمرک سوئیس در هفته گذشته نشان داد که صادرات طلای سوئیس به چین در ماه آگوست نسبت به بالاترین رقم 5.5 ساله جولای کاهش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی