عصر بازار

رئیس کل بانک مرکزی:

خوداظهاری مبنای تشخیص حساب‌های تجاری و شخصی است

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی گفت: امسال مبنای تشخیص حساب‌های تجاری و غیرتجاری خوداظهاری افراد است و افرادی که متقاضی استفاده از مزایای حساب‌های تجاری هستند می‌توانند اعلام کنند.

خوداظهاری مبنای تشخیص حساب‌های تجاری و شخصی است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، «علی صالح آبادی» در حاشیه مراسم رونمایی از درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز صرافی‌ها درباره تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی اظهارداشت: با ساماندهی دستگاه‌های کارت‌خوان و درگاه‌های پرداخت تفکیک حساب‌ها انجام می‌شود و کسانی که کارت‌خوان دارند اکثرا حساب‌های تجاری معرفی می‌کنند در این زمینه مشکلی نیست.

  وی افزود: هم اکنون تمام کارت‌خوان‌ها به پرونده مالیاتی متصل هستند و حساب تجاری محسوب می‌شوند.

  رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: با توافق در جلسه شورای پول و اعتبار مقرر شد که امسال مبنای تشخیص حساب‌های تجاری و غیر تجاری خود اظهاری افراد باشد و امسال تعداد معاملات و مبالغ هر حساب موضوعیتی ندارد.

  رییس کل بانک مرکزی همچنین درباره افزایش نرخ دلار در روزهای گذشته گفت: بانک مرکزی حضور فعالی در بازار دارد و صادرکنندگان هم با بانک مرکزی همکاری می‌کنند و تلاش ما این است که دربازار ارز تعادل ایجاد کنیم.

  انجام مرحله آزمایشی رمز ریال در مهرماه

  وی در مورد رمزریال بانک مرکزی گفت: رمز ریال پیش از این وارد تست و آزمایش شده بود که البته مبلغ آن یک میلیارد تومان بود و بانک‌های ملت و ملی و دو فروشگاه به صورت آزمایشی در حال استفاده از رمز ریال هستند.

  صالح آبادی افزود: با پایان این مرحله از تست، وارد آزمایش‌های گسترده‌تر خواهیم شد که امیدوارم در مهر ماه وارد مرحله آزمایشی گسترده‌تر شویم.

  در ادامه جلسه وی در مورد استفاده از ابزارهای اعتباری بانک مرکزی گفت: امسال موفق شدیم ابزار اوراق گام را به خوبی معرفی کنیم حجم معاملات اوراق گام به 26 هزار میلیارد تومان رسیده در حالی که از بهمن 99 تا تیر ماه امسال در مجموع 8.8 هزار میلیارد تومان اوراق گام منتشر شده بود.

  رئیس کل بانک مرکزی افزود:در سه ماه گذشته این رقم به 26 میلیارد دلار رسیده است و امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم 100 هزار میلیارد تومان اوراق گام برای بخش صنعت و 100 هزار میلیارد تومان نیز برای دیگر بخش‌های اقتصادی منتشر کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی