عصر بازار

هفته‌ای متلاطم برای فلز زرد

عصر اعتبار-فعال بازار طلا از هفته پُر نوسان سکه و طلا و ثبت رکورد سکه در کانال ۱۷ میلیون تومان پس از افزایش ۲۴ دلاری قیمت جهانی طلا خبر داد و گفت: حباب سکه با ۱۵۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی به یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

هفته‌ای متلاطم برای فلز زرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا؛ محمد کشتی آرای اظهار داشت: روز گذشته بهای انس جهانی طلا و نرخ ارز به یک‌باره افزایش یافت و این دو عامل باعث شد در حالی که قیمت سکه و طلا از روز یکشنبه سیر نزولی داشت، دوباره روز پنجشنبه با افزایش همراه باشد و سکه دوباره در کانال 17 میلیون تومان و دلار هم بیش از 36 هزار تومان افزایش یافت.

  وی افزود: طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت نوسان داشت و انس جهانی طلا به 1780 دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته 24 دلار افزایش قیمت داشت و طلا و سکه هم افزایش داشت.

  به گفته این فعال بازار سکه در هفته گذشته رکورد 17 میلیون و 400 هزار تومان را زد.

  کشتی آرای اظهار داشت: سکه طرح قدیم 750 هزار تومان، سکه طرح جدید 800 هزار تومان، نیم سکه 130 هزار تومان، ربع سکه نیز 530 هزار تومان و سکه یک گرمی 130 هزار تومان افزایش قیمت هفتگی داشت.

  وی ادامه داد: طلای آب‌شده بیشترین رکورد قیمتی را داشت و به 6 میلیون و 805 هزار تومان رسید و به طور متوسط هر مثقال طلای آب‌شده 285 هزار تومان رشد داشت. هر گرم طلای 18 عیار نیز 66 هزار تومان افزایش قیمت داشت.

  فعال بازار طلا بیان کرد: حباب سکه با 150 هزار تومان افزایش قیمت هفتگی به یک میلیون و 950 هزار تومان رسید.

  کشتی آرای گفت: روز گذشته هر دلار آمریکا (در بازار آزاد غیررسمی) 36 هزار و 300 تومان دادوستد می‌شد که یک هزار و 40 تومان در طول هفته افزایش قیمت دلار را شاهد بودیم.

  به گفته این مقام صنفی داد و سندها تا اواسط هفته روال عادی داشت، اما با افزایش قیمت روند هیجانی داشت و این هیجان باعث شد حباب سکه افزایش یابد.

  وی پیش‌بینی کرد: معمولاً هنگامی که در پایان هفته نوسان قیمت‌ها را داشته باشیم قیمت‌ها تا روز دوشنبه ادامه داشته باشد چون بازارهای جهانی تعطیل می‌شود. پیش‌بینی می‌کنم که بانک مرکزی طی روزهای آینده بازار را مدیریت کند و قیمت‌ها کنترل شود

  کشتی آرای با استقبال از انتشار اوراق سکه گفت: انتشار اوراق اتفاق خوبی بود که توسط بانک مرکزی انجام شد چون هم حباب سکه را کاهش داد هم اینکه نقدینگی را جذب کرد و اگر ادامه داشته باشد مطمئناً تاثیر خواهد داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی