عصر بازار

پیش بینی انقباض اقتصادی در یک کشور اروپایی

عصر اعتبار- آمارها نشان میدهد که سفره مردم اتحادیه اروپا در حال کوچک شدن است و چشم انداز آن حداقل در کوتاه مدت تیره و تار است.

پیش بینی انقباض اقتصادی در یک کشور اروپایی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا ، داده‌های رسمی نشان میدهد که اقتصاد فنلاند رو به نزول است و تولید ناخالص داخلی این کشور در ماه جولای تا ماه سپتامبر 3 دهم درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشته است.

  ساموهاکالا، مدیر بخش آمار اعلام کرد که مصرف کالا‌هایی مانند غذا و سوخت از اواسط سال 2021 در این کشور کاهش یافته است امااکنون مصرف کالا‌هایی مانند لباس و کفش به دلیل ضعف درآمد‌ها به شدت کاهش یافته است.

  این گزارش تاکید می‌کند که رکود اقتصادی در این کشور به دلیل کاهش شدید مصرف است.

  در این میان اقتصاددانان به کاهش رشد در ماه‌های بعدی هم تاکید دارند به طوری که «تیمو هیرونن» اقتصاددان ارشد هلسینکی در توییتر خود نوشت: انتظار داریم در سه ماهه چهارم سال هم شاهد انقباض اقتصادی در این کشور باشیم که از نظر فنی به معنای رکود اقتصادی برای فنلاند است.

  اقتصاددانان انتظار دارند که رکود در فنلاند تا سال 2023 ادامه یابد همچنین گزارش اخیر آکسفورد اکونومیک هم نشان می‌دهد که چشم انداز اقتصادی در این کشور در کوتاه مدت هم تیره و تار است.

  هر چه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را افزایش می‌دهد تورم در این منطقه درسطوح بالاتر هم افزایش می‌یابد، درآمد‌های واقعی کاهش یافته و اعتماد عمومی افت پیدا می‌کند.

  سیاست نرخ بهره در اروپا و آمریکا که با هدف کاهش نرخ تورم از سوی سیاستمداران آن‌ها آغاز شد نتوانسته هدف آن‌ها را محقق کند و به اذعان نهاد‌های بین المللی اکنون سایه رکود را بر سر این دو قاره گسترانده است به طوری که پیش بینی شده در سال جدید میلادی تعداد کشور‌های اروپایی که وارد رکود اقتصادی می‌شوند دو رقمی شود.

  صندوق بین المللی پول هم اعلام کرده بود که بهار آینده آمریکا وارد رکود اقتصادی خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۹۰
    • بازار امروز ۳۸۸
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو