عصر بازار

بُرد دوباره طلا در مقابل دلار جهانی

عصر اعتبار- قیمت طلا امروز(دوشنبه) افزایش یافت و نزدیک به سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار در نوسان بود زیرا کاهش دلار آمریکا باعث ارزان‌تر شدن شمش قیمت دلار برای خریداران ارزهای دیگر شد.

بُرد دوباره طلا در مقابل دلار جهانی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 6 و 52 دقیقه صبح به وقت شرقی با 10.1 درصد افزایش به 1807 دلار و 40 سنت رسید و قیمت طلا دربازار معاملات آمریکا نیز با 0.56 درصد افزایش به 1808 دلار و 40 سنت رسید. شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافت.

  کارفرمایان ایالات‌متحده در ماه نوامبر کارگران بیشتری را بیش از حد انتظار استخدام کردند و دستمزدها را افزایش دادند و نگرانی‌های فزاینده رکود اقتصادی را کنار گذاشتند اما این احتمالاً مانع از کاهش سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از شروع این ماه نمی‌شود. نرخ بهره پایین‌تر برای طلا مفید است زیرا هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را کاهش می‌دهد.

  بر اساس گزارش رویترز، هفته گذشته تقاضای فیزیکی طلا در هند، به دلیل قیمت‌های بالاتر متوقف شد اما بازار چین تحت‌تاثیر محدودیت‌های کووید- 19 قرار گرفت و قیمت‌ها کاهش یافت.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.5 درصد افزایش به 23.25 دلار، پلاتین با 0.8 درصد افزایش به 1022 دلار و 74 سنت و پالادیوم با 0.5 درصد افزایش به 1908 دلار و 32 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی