عصر بازار

خانه در هر منطقه تهران چند؟

عصر اعتبار- طبق آمار بانک مرکزی، بالاترین قیمت هر متر آپارتمان در تهران ۹۵ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان و پایین‌ترین قیمت ۲۳ میلیون و ۹۳ هزار تومان در آبان ماه ثبت شده که فاصله ۷۲ میلیون تومانی قیمت در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه را نشان می‌دهد.

خانه در هر منطقه تهران چند؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام شده در آپارتمان و ساختمان­‌های مسکونی در مناطق 22گانه تهران در آبان ماه سال جاری پرداخته است.

  براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به 46 میلیون و 704 هزار تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه 95 میلیون و 114 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با 23 میلیون و 93 هزار تومان در منطقه 18 بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران حدود 72 میلیون تومان است.

  همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گران‌­ترین مناطق تهران گزارش شده­‌اند؛ به‌طوری که متوسط قیمت در منطقه سه،‌ 81 میلیون و 119 هزار تومان و در منطقه دو،‌ 68 میلیون و 320 هزار تومان است.

  علاوه بر این، مناطق 17 و 15، پس از منطقه 18 ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب 25 میلیون و 567 هزار تومان و 26 میلیون و 315 هزار تومان است.

  از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق 22 گانه تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری بیانگر این است که 21 منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند و فقط قیمت خانه در منطقه 11 تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته است.

  طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام شده در این ماه 8000 فقره بوده که در این بین، بررسی جزئیات تعداد معاملات انجام شده در مناطق 22 گانه شهر تهران نشان می‌دهد در آبان امسال تعداد معاملات مسکن نسبت به ماه قبل در تمام مناطق تهران افزایشی بوده است.

  در این بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه 19 با 53 معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق 5، 10، 2 و 4 مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب 1137، 740، 718 و  703 معامله مسکن داشته‌اند.

  در ادامه، متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در 22 منطقه تهران در هشتمین ماه سال جاری را مشاهده می‌کنید:

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی