عصر بازار

سرپرست بانک مسکن مطرح کرد:

رشد ۱۷۰ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن نسبت به سال گذشته

عصر اعتبار- در بانک مسکن بیش از ۱۰۰ هزار میلیار تومان تسهیلات پرداخت شده که این اعتبارات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰درصد رشد داشت.

رشد ۱۷۰ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن نسبت به سال گذشته
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی عسگری سرپرست بانک مسکن با حضور در برنامه خبری میز اقتصاد با بیان اینکه در یک سال اخیر و از ابتدای سال، بیش از 100 هزار میلیار تومان تسهیلات پرداخت شده است اظهار داشت: این اعتبارات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 170درصد رشد داشته است.

  وی با بیان اینکه 68هزار میلیارد تومان از این اعتبارات پرداختی مختص طرح نهضت ملی مسکن بوده است افزود: بیش از 92 درصد از مبلغ پرداختی 100 هزار میلیارد تومان مربوط به مسکن و ودیعه مسکن بوده است.

  وی باتاکید بر اینکه سال مالی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات مربوط به نهضت ملی مسکن شهریورماه است تصریح کرد: بعداز روی کار آمدن دولت سیزدهم مبلغ 63هزار میلیارد تومان تا شهریور امسال سهم بانک مسکن بوده و از شهریور امسال تا سال بعد مبلغ 81 هزارمیلیاردتومان تعیین شده است.

  سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه عملا 449هزار نفر به بانک برای عقد قرارداد معرفی شدند اعلام کرد: از این تعداد بیش از 200هزار نفر از متقاضیان قرار داد بستند و حدود 15 هزار نفر نیز در حال طی کردن مراحل قرارداد خود هستند.

  عسگری با تاکید بر اینکه مراحل ساخت نهضت ملی مسکن در اکثر نقاط پیشرفت 50درصدی داشته است افزود: طرح نهضت ملی مسکن یک دوره 20ساله است که 3سال مرحله ساخت و 17 سال مرحله بازپرداخت تسهیلات به طول می‌انجامد.

  سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه اولویت بانک‌ها برای پرداخت وام‌های دوره کوتاه مدت است اذعان داشت: طبق قانون سهم بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات 20درصد است که بدین ترتیب طبق برآورد‌ها ما باید سالی 200هزار فقر تسهیلات برای متقاضیان پرداخت کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی