عصر بازار

دلار در آستانه اعلام آمار تورم آمریکا افزایش یافت

عصر اعتبار- ارزش دلار در برابر یورو در بالاترین حد یک ماه اخیر بود و امروز سه شنبه در مسیر رسیدن به بالاترین سطح یک هفته اخیر در برابر ین قرار دارد.

دلار در آستانه اعلام آمار تورم آمریکا افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، این در حالی است که معامله گران منتظر آمار تورم در ایالات متحده و انتظارات جدید برای نرخ بهره ایالات متحده در روز چهارشنبه هستند.

  دلار پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از 3 ژوئن در 157.335 ین، 0.15 درصد افزایش یافت و به 157.275 ین رسید.

  یورو پس از سقوط به 1.0733 دلار در روز دوشنبه در 1.076825 دلار تثبیت شد که پایین‌ترین سطح از 9 مه یعنی پس از به قدرت رسیدن راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا است که باعث شد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام قانونگذاری شود.

  پوند انگلیس نیز در 1.27355 دلار تثبیت شد.

  شاخص دلار که عملکرد واحد پول آمریکا را در برابر سبدی متشکل از 6 ارز اصلی اندازه گیری می‌کند، پس از رسیدن به 105.39 در روز دوشنبه برای اولین بار از 14 می، به 105.12 رسید.

  اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که تورم قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده از 0.3 درصد در ماه می‌به صورت سالانه به 0.1 درصد کاهش یابد و فشار‌های تورمی اصلی در 0.3 درصد به صورت ماهانه تثبیت شود.

  بازار‌ها انتظار ندارند در پایان نشست کمیته بازار آزاد آمریکا که به مدت دو روز ادامه دارد و روز چهارشنبه به پایان می‌رسد، تغییری در سیاست پولی آمریکا اعلام شود، اما سیاست گذاران انتظارات اقتصادی و همچنین پیش بینی‌های خود از چشم انداز نرخ بهره را بیان خواهند کرد.

  پورسعید خلیلی