عصر بازار

آزمایشگاه داده‌کاوی مالیاتی افتتاح شد

عصر اعتبار- آزمایشگاه داده‌کاوی مالیاتی با مشارکت دانشگاه‌ها، اندیشکده‌ها و شرکت دانش بنیان و ارائه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان خدمات دولت با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور امروز (سه‌شنبه) افتتاح شد.

آزمایشگاه داده‌کاوی مالیاتی افتتاح شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، عبدوس، مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرایندهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در این آیین اظهار داشت: آزمایشگاه داده‌کاوی مالیاتی، قدمی بزرگ در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی است.

  مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرایندهای مالیاتی افزود: زیرساخت‌ها و بسترهای نرم‌افزاری لازم در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی از طریق آزمایشگاه داده‌کاوی مالیاتی مهیا شده است.

  وی ادامه داد: این آزمایشگاه داده‌کاوی باعث شد تا ارتباطات برخط را با سایر نهادها داشته باشیم و مودیان به صورت لحظه‌ای خدمات و استعلام‌ها را دریافت کنند ضمن اینکه با استفاده از هوش مصنوعی مسایل سازمان را حل کنیم.

  عبدوس با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی متنوع‌ترین داده را در بین نهادها دارد گفت: داده‌ها از نهادها وارد این سازمان می‌شود که این امر باعث حرکت در برنامه توسعه هفتم و تکیه بر درآمدهای مالیاتی شده است.

  مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرایندهای مالیاتی سازمان مالیاتی ابراز داشت: در نظام مالیاتی بحث داده‌محوری مورد تاکید این سازمان است تا فرارهای مالیاتی جلوگیری شود از طریق این آزمایشگاه اطلاعات در اختیار پژوهشگران به صورت گمنام قرار می‌گیرد.

  وی بیان داشت: زیرساخت‌های فناوری نرم‌افزاری زیادی برای این آزمایشگاه‌ها به کار رفته است و اولین باری است که چنین اطلاعاتی ارائه شده است. شرکت‌ها دانش بنیان در رسیدن نظام مالیاتی به هدف هوشمندسازی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی اقدام کنند.

  آزمایشگاه داده‌کاوی مالیاتی با بزرگ‌ترین منابع داده‌ای کشور

  محمد فومنی، معاون فناوری سازمان امور مالیاتی کشور نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: در سه سال گذشته اقداماتی انجام شد و اکنون همه داده‌ها در انبار داده تجمیع شده و اولین و آخرین بهره‌بردار این سازمان است.

  وی افزود: درهای این گنجینه به سوی دانشگاهیان و پژوهشکدگان باز شده است گمنام‌سازی داده‌ها را از طریق نهادهای قضایی گرفته شده اکنون با حمایت همه نهادها را شاهد بوده و زیرساخت‌ها این موضوع آماده شده است.

  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۹۹
    • بازار امروز ۳۹۰
    • بازار امروز ۳۸۸
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو