عصر بازار

وزیر اقتصاد:

مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید بزودی وصول می شود

عصر اعتبار- وزیراموراقتصادی ودارایی از دریافت مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: جلساتی با روسای این دو مجموعه برگزار شده است و این مجموعه ها آمادگی خود برای پرداخت بدهی به بیمه ایران را اعلام کرده اند.

مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید بزودی وصول می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، علی طیب نیا درجریان برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت سهامی بیمه ایران ، افزود: البته نگرانی از وصول مطالبات از این دومجموعه نداشتیم چرا که بدهی شرکت های دولتی قابل وصول است با این همه امیدوارم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز در این خصوص هماهنگی های لازم را به عمل آورد تا هرچه سریع تر این مطالبات به بیمه ایران پرداخت شود.
  وی با اشاره به اینکه مدیریت جدید بیمه ایران در مدتی که مسوولیت این شرکت را برعهده داشته، تغییر و تحولات جدی را در این شرکت ایجاد کرده است، افزود: با شفاف سازی که در این شرکت صورت گرفته بیمه ایران به سمت یک شرکت کارآمد سوق داده شده که یکی از نشانه های آن سود دهی این مجموعه است.
  طیب نیا افزود: اگرچه سود این شرکت کم بوده و ضریب ترکیبی درعملیات بیمه گری بیمه ایران زیان نشان می دهد اما از طریق بازدهی دارایی این ضرر جبران شده است.
  وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به زیان 1500 میلیاردی سنوات قبل، عملکردبیمه ایران درسال 93 را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: شفاف سازی مالی در این شرکت به خوبی انجام و در راستای این مهم تعدادی از داده های نامناسب حذف شده است که جای تقدیر دارد.
  طیب نیا درادامه به کاهش سهم بازار بیمه ایران در ماه های اول سال جاری اشاره و درباره دلایل این موضوع نیز تصریح کرد: دلیل اصلی این کاهش حذف قراردادهای زیان ده است که دراین مجموعه گرفته شده است.
  به اعتقاد وی، بیمه درایران با قدمت 80 ساله هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است و درهمین ارتباط موقعیت بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ای کشور باید بهبود یابد، البته با توجه به وضعیت بیمه درکشورهای دیگر تا رسیدن به جایگاه واقعی و مطلوب هنوز فاصله زیادی داریم.
  رییس مجمع بیمه ایران درباره قرارگرفتن بیمه درسبد خانوارها نیز اظهارداشت: بیمه درسبد هزینه خانوارها هنوز درجایگاه اصلی خود قرار نگرفته است و باید تلاش شود درسبد هزینه خانوارها به هزینه دائمی تبدیل شود.
  طیب نیا درخصوص وظایف بیمه ایران در صنعت بیمه کشور اظهارداشت: هدف اصلی بیمه ایران توسعه صنعت بیمه درکشور است وبیمه ایران باید نقش توسعه صنعت بیمه در کشور را عهده دار باشد.
  وی درادامه با انتقاد از کسانی که فقط به سود آوری بیمه ایران توجه می کنند، تصریح کرد: این مجموعه براساس قانون دولتی باقی ماند تا نقش راهبری صنعت بیمه و توسعه آن را برعهده گیرد برهمین اساس اگر این مجموعه فقط به دنبال سود آوری باشد دیگر دلیلی برای تداوم فعالیت آن به عنوان بیمه دولتی وجود ندارد.
  وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: همچنین باید ملاک قضاوت راجع به عملکرد مسوولان بیمه ایران تغییر کند چرا که وظیفه اصلی این شرکت گسترش صنعت بیمه است.
  به اعتقاد وی، بسیاری از انواع بیمه نامه ها که در سایر کشورها جز بیمه های اصلی است هنوز درایران تدوین نشده و وجود ندارد همچنین ریسک هایی درایران موجود است که پوشش داده نمی شود برهمین اساس لازم است مسوولان صنعت بیمه به ویژه بیمه ایران برای این خطرات پوشش لازم را در نظر بگیرند.
  به گفته طیب نیا، بیمه ایران پیشرو صنعت بیمه درکشور است و بهتراست کارشناسان این شرکت به دنبال خلق بیمه نامه های جدید باشد.
  طیب نیا همچنین با قدردانی از تلاش های صورت گرفته درخصوص بیمه نامه های زندگی در بیمه ایران، ادامه داد: عرضه بیمه نامه زندگی در بیمه ایران به خوبی دنبال می شود و امیدوارم با تلاش هایی که دراین خصوص صورت می گیرد این بیمه نامه هرچه زودتر فراگیر شود.
  وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص وضعیت صورت های مالی بیمه ایران نیز گفت: وضعیت صورت های مالی نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری پیدا کرده و روند مالی شرکت نیز روند مناسبی است.
  وی افزود: درگذشته قراردادهایی دراین شرکت منعقد می شد که ضریب خسارت آن 240 درصد بود اما هم اکنون تمامی این موارد جمع و مخالفت هایی که با این مجموعه صورت می گیرد ناشی ازعملکرد مناسب مدیران این مجموعه دراین رابطه است.
  وی دربخش دیگر سخنان خود گرفتن ذخایر در بیمه ایران را منطقی و درست خواند وادامه داد: اگر ذخایر در شرکت های بیمه ای به درستی گرفته نشود شرکت ها با مشکل جدی روبه رو می شوند.
  طیب نیا درهمین راستا از مسوولان بیمه مرکزی درخواست کرد به ذخایر گرفته شده ازسوی شرکت های بیمه ای توجه و نظارت بیشتری داشته باشد تا مشکل بیمه توسعه که آسیب جدی به این صنعت درکشور وارد کرد، تکرار نشود.
  وزیر امور اقتصادی و دارایی درادامه از استقرارسیستم یکپارچه بیمه گری دربیمه ایران با رعایت مقررات موجود دفاع کرد و گفت: استقرار این سیستم چابک سازی را به همراه خواهد داشت و این رویه باید درسایر شرکت های بیمه ای نیزاجرایی و عملیاتی شود.
  وی درباره سرمایه گذاری دراین مجموعه نیز گفت: حوزه سرمایه گذاری حوزه گسترده ای است و سرمایه گذاری های این شرکت باید افزایش پیدا کند.
  به گفته وی، بیمه ها درامور سرمایه گذاری حضور موثر دارند و حجم بالای سرمایه گذاری ها درجهان متعلق به صنعت بیمه است از این رو درمدیریت سرمایه گذاری بیمه ها باید مدیریت موثر وکارآمد باید مورد توجه قرارگیرد.
  یادآور می شود، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمد ابراهیم امین رییس کل بیمه مرکزی، حمید پور محمدی به نمایندگی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، محمد پاریزی معاون امور بانکی وبیمه وزارت اقتصاد به همراه مدیران ارشد بیمه ایران درمجمع عمومی عادی سالانه بیمه ایران شرکت داشتند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی