عصر بازار

بازنگری قانون بانکداری بدون ربا، مهمترین موضوع در سیستم بانکی

عصر اعتبار- ندیم گفت: مهم‌ترین موضوع در خصوص بانک‌ها بررسی تغییر ساختار و بازنگری قانون عملیات بانکی بدون ربا در بانک‌ها است که تحقیق و تفحصی در ارتباط با کل بانک‌ها به تصویب رسید.

بازنگری قانون بانکداری بدون ربا، مهمترین موضوع در سیستم بانکی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، ابوذر ندیمی نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیمات اخیر این کمیسیون در ارتباط با سیستم بانکی اظهار داشت: مهم‌ترین موضوع در خصوص بانک‌ها بررسی تغییر ساختار و بازنگری قانون عملیات بانکی بدون ربا در بانک‌ها است که تحقیق و تفحصی در ارتباط با کل بانک‌ها به تصویب رسید.

  وی افزود: علاوه بر این نشستی با بانک‌ها داشتیم که بانک مرکزی در خصوص تأمین نقدینگی که در کمیسیون تلفیق با محوریت کمیسیون اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که چند موضوع از جمله کارآمد بودن روش کنونی اداره بانک‌ها از جهت هزینه‌ها و مشکلاتی که وجود دارد مورد توجه بود.

  ندیمی در ادامه تصریح کرد: هزینه بانک‌ها از جهت ساختمان‌ها و از جهت بحث موانع تولید و قوانین مربوط به بانکداری و بنگاه‌داری و اصلاح سیستم نظارتی و مدیریتی از جمله مباحثی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری نوبت دوم جلسه سیف رئیس کل بانک مرکزی و طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی با حضور کارشناسان مربوطه اظهار داشت: مقرر شد جلسه‌ای به صورت موضوعی تحت عنوان اصلاح قانون بانکی با حضور کارشناسان برگزار شود که در حال انجام است و این سلسله جلسات در ابتدای راه خود می‌باشد. 

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۵ ساعت پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار