عصر بازاربرنج

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت‌های ویژه و درد؛

اثربخشی هزینه‌های سلامت می‌تواند بیشتر از وضعیت فعلی باشد

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با اقدامات انجام شده برای ارتقاء خدمات درمانی در کشور که رضایتمندی بیمه شدگان تأمین اجتماعی را نیز به دنبال داشته است، هزینه های سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان از ۶۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۴ رسید و البته اثربخشی بیشتر این منابع باید مورد توجه بگیرد و اثربخشی هزینه‌های سلامت می‌تواند بیشتر از وضعیت فعلی باشد.

اثربخشی هزینه‌های سلامت می‌تواند بیشتر از وضعیت فعلی باشد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، دکترسیدتقی نوربخش در کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت‌های ویژه و درد، توجه ویژه به حوزه درمان را از برنامه‌های بسیار موفق دولت تدبیر و امید دانست و اظهار داشت: در سال‌های گذشته همواره این دغدغه در بین جامعه پزشکی کشور وجود داشت که درمان باید در اولویت اول دولت باشد و امروز شاهد هستیم که این خواسته جامعه پزشکی برآورده شده است.

  وی اجرای طرح تحول سلامت را از موفقیت‌های برجسته دولت برشمرد و افزود: حدود 87 درصد منابع طرح تحول سلامت از سوی بیمه ها تأمین می‌شود و سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر کشور در این رابطه نقش قابل توجهی دارد.

  دکتر نوربخش در ادامه رشته بیهوشی را یکی از رشته های تخصصی پزشکی برشمرد که نقش آفرینی آن در سلامت و درمان بیماریها بسیار کلیدی است و به دلیل ماهیت حرفه‌ای این رشته بخش عمده ای از موفقیت اعمال جراحی و درمان بیماریها توسط متخصصان بیهوشی رقم می خورد.

  وی ادامه داد: به دلیل ماهیت حرفه ای رشته تخصصی بیهوشی که کمترین تماس با بیمار دارند شاید ارزش و اهمیت این رشته کمتر مورد توجه بوده است و شاید در سیاست گذاریها نیز در ابعاد مادی و معنوی کمتر مورد توجه قرار گرفته است و خدمات متخصصین بیهوشی در حوزه سلامت به خوبی دیده نمی شود.

  دکتر نوربخش با بیان اینکه بخشی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی معطوف به حوزه درمان است و سازمان تأمین اجتماعی دومین تولید کننده درمان در کشور است، افزود: برخلاف آنچه در اذهان تصور می‌شود بخش کوچکی از فعالیت سازمان مربوط به درمان است و بخش عمده منابع سازمان تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات به مستمری بگیران هزینه می‌شود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر هر ماه 3000 میلیارد تومان برای مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود و تأمین این منابع مالی در شرایط سخت اقتصادی انجام می‎شود.

  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در موفقیت طرح تحول سلامت بیمه ها نقش بسیار مهمی داشتند، گفت: در طرح تحول سلامت وظیفه سازمان بیمه گر گسترش پوشش جمعیتی است که در دولت تدبیر و امید 11 میلیون نفر افرادی که فاقد بیمه بودند، تحت پوشش سازمان های بیمه گر قرار گرفتند.

  دکتر نوربخش پوشش مالی مناسب را دومین هدف سازمان‌های بیمه‌گر دانست، و گفت: در این رابطه نیز شرایط فعلی بسیار متفاوت از سالهای قبل است. پرداخت از جیب مردم در استفاده از خدمات درمانی از 60 درصد به 6 درصد کاهش یافته و هزینه های خانمان سوز که زمانی به 7 درصد رسیده بود در حال حاضر حدود 2 درصد است.

  وی با تأکید بر اینکه با وجود اقدامات گسترده انجام شده، در حال حاضر نیز کسی مدعی حل همه مشکلات نیست، اظهار داشت: گام های بزرگی برای بهبود خدمات و افزایش رضایتمندی مردم برداشته شده است و امیدواریم با تداوم این اقدامات شاهد کاهش مشکلات و ارتقاء خدمات درمانی در کشور باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو