عصر بازار

سازمان کنفرانس اسلامی خبر داد

سهم ۴۰ درصدی ایران از ۲ تریلیون دلار دارایی اسلامی جهان

عصر اعتبار- سازمان کنفرانس اسلامی کل دارایی های اسلامی در جهان را ۲ تریلیون دلار اعلام کرد و از سهم ۴۰ درصدی ایران به عنوان بزرگترین دارنده دارایی های اسلامی در جهان خبر داد.

سهم ۴۰ درصدی ایران از ۲ تریلیون دلار دارایی اسلامی جهان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، سازمان کنفرانس اسلامی در گزارشی از وضعیت اقتصادی کشورهای اسلامی پیش بینی کرد این کشورها به طور متوسط در سال 2016 رشد اقتصادی 5.1 درصدی را تجربه کنند. رشد اقتصادی این کشورها برای سال 2017 نیز 5.8 درصد پیش بینی شده است.

  این گزارش همچنین کل دارایی های بانکی که بر اساس قوانین بانکداری اسلامی نگهداری می شود را 2 تریلیون دلار برآورد کرده است.

  پیش بینی شده است دارایی های اسلامی تا سال 2018 رشد متوسط سالانه 17.3 درصدی داشته باشد و در این سال به 3.5 تریلیون دلار برسد.

  بر اساس این گزارش ایران بزرگترین دارنده داریی های اسلامی در جهان شناخته شده به طوری که 40 درصد دارایی های اسلامی به این کشور اختصاص دارد. عربستان با 18.5 درصد و مالزی با 9.5 درصد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

  سهم برخی کشورهای دیگر عبارت است از: امارات 7.3 درصد، کویت 5.9 درصد، قطر 4.4 درصد، ترکیه 3.2 درصد، بحرین 1.67 و اندونزی 1.39 درصد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار (https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
    آرشیو