عصر بازار

بلومبرگ معرفی کرد؛

سن‌خوزه؛ ثروتمندترین شهر آمریکا

عصر اعتبار- سن‌خوزه، سان‌فرانسیسکو و سیاتل؛ این شهرها مقر دفتر مرکزی بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی دنیا هستند. این شهرها همچنین از بزرگ‌ترین مراکز تولیدی در اقتصاد آمریکا به شمار می‌آیند.

سن‌خوزه؛ ثروتمندترین شهر آمریکا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از اقتصادنیوز، بر اساس آنالیز بلومبرگ از آمار دفتر تحلیل اقتصادی آمریکا، در بین 100 منطقه بزرگ شهری ایالات متحده، سن‌خوزه،‌ دارای بیشترین بازده تولید به ازای هر ساکن در سال 2014 بود.

  نمودارهای سرانه تولید ناخالص شهری (GMP) برای تحلیل روندهای اقتصادی پیش‌رو به کمک می‌آید. این روندها اغلب توسط ورودی و خروجی جمعیت پوشانده می‌شود. رده‌بندی سال 2014 نشان از رشد مراکز تکنولوژی از زمان بحران اقتصادی می‌دهد. بر این اساس سن‌خوزه در حال حاضر در حدود 11 هزار دلار به ازای هر نفر بیشتر از بریجپورت (دومین شهر آمریکا در این رده‌بندی) تولید می‌کند.

  جای تعجب نیست که این شهرهای پربازده دارای بیشترین تراکم کارکنان تحصیل‌کرده باشند. ادوارد گلاسر،‌ استاد دانشگاه هاروارد اعلام کرد که روندهای واگرای مناطق بامهارت و کم‌مهارت یکی از روندهای قابل‌توجه در اقتصاد آمریکا در سه دهه اخیر بوده است.

  شهرهای تکنولوژیک خارج بی‌آرئا نیز از این رونق صنعتی بهره می‌برند.  بر اساس اظهارات لوییز تورس،‌ متخصص اقتصاد مناطق در تگزاس ای‌.اند.ام،  مراکز تکنولوژی در حال‌ظهور به احتمال زیاد در سال‌های آینده حتی بیش از این گسترش خواهند داشت. اجاره‌های بالا در کالیفرنیای شمالی موجب شده که کارگران و شرکت‌های کسب‌وکار به دنبال مکان دیگری باشند.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو