عصر بازارمدیران خودرو

مرکز آمار ایران گزارش داد

پس‌انداز یک سال خانوار ایرانی ۶۴۵ هزار تومان شد

عصر اعتبار- بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، متوسط درآمد سالانه خانوار شهری در ایران در سال گذشته ۲۴ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان و متوسط هزینه سالانه اش هم ۲۳ میلیون و ۴۸۶ هزار تومان اعلام شده که بر این اساس متوسط پس انداز هر خانوار شهری ۶۴۵ هزار تومان می شود.

پس‌انداز یک سال خانوار ایرانی ۶۴۵ هزار تومان شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، گزارش چکیده نتایج طرح‌ آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای روستایی و شهری سال 93 از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد که نشان می دهد، متوسط هزینه کل درآمد خانوار شهری در سال 93 نسبت به سال 92 خالص و ناخالص 14 درصد رشد داشته است، همچنین هزینه‌ خوراکی و دخانی در این نسبت 5.8 درصد و برای هزینه‌های غیرخوراکی 17 درصد برآورد شده است.

  ناخالص هزینه‌های غیرخوراکی مناطق شهری 18 میلیون و 202 هزار تومان و هزینه‌های خوراکی 5 میلیون و 812 هزار تومان و هزینه‌های غیرخوراکی روستاییان 8 میلیون و 355 هزار تومان و غیرخوراکی 5 میلیون 703 هزار تومان بوده است. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران هزینه کل خانوار روستایی نیز نسبت به این مدت حدود 7 درصد خالص و ناخالص رشد کرده است.

  طبق این گزارش درآمد سالانه یک خانوار شهری در سال 93 بالغ بر 241 میلیون و 131 هزار تومان برآورد شده که نسبت به سال 92 رشد 18 درصد دارد. همچنین درآمد سالانه خانوار روستایی 13 میلیون و 905 هزار تومان گزارش شده که نسبت به سال قبل خود 14.8 درصد رشد نشان می‌دهد.

  در سال 1393 خانوارهای شهری ایران به طور میانگین 234.865 هزار ریال برای خرید و بهره‌مندی از کالاها و خدمات مصرفی هزینه کرده‌اند. این مبلغ رشدی مثبت برابر با 14 درصد نسبت به نتایج به دست آمده از این طرح در سال گذشته نشان می‌دهد. میانگین هزینه‌‌ی خانوارهای روستایی در این سال برابر با 138.528 هزار ریال است. که از رشد مثبت 6.9 درصدی نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو