عصر بازار

پوری حسینی پیشنهاد کرد:

جایگزینی «ارزان‌فروشی» به‌جای «گران فروشی» در خصوصی‌سازی

عصر اعتبار- رئیس سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه متاسفانه شرکت ها در ایران به بالاترین قیمت به خریداران واگذار می شود و این روش اشتباه استف گفت: بهترین راهکار برای حل این مشکلات ارائه ارزان تر واحد های تولیدی به خریداران است.

جایگزینی «ارزان‌فروشی» به‌جای «گران فروشی» در خصوصی‌سازی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی درباره اصلاح خصوصی سازی گفت : اصلاح  ساختار نیروی انسانی از مهمترین اولویت های اصلاح ساختار سازمان خصوصی سازی است .

  وی خاطر نشان کرد: این موضوع در حالی مطرح می شود که همواره  شرکت ها و سازمانهای دولتی با مازاد نیرو  مواجه  بوده اند و در قانون اصل 44 نیز دست اندرکاران  موظف به تعدیل نیرو در قالب خصوصی سازی شده اند.

  رئیس سازمان خصوصی سازی افزود : اما این موضوع در جریان  خصوصی سازی در کشور ما رعایت نمی شود و خریداران موظف به حفظ سطح  اشتغال در شرکت های خریداری شده  می شوند.

  پوری حسینی تصریح کرد: یک شرکتی که  اصلاح ساختار نشده  چگونه می توان از آن انتظار افزایش کارایی و بهره وری را داشت وکسانی که  تئوری های خصوصی سازی را تعقیب می کنند به این موضوع   به طور  حتم  واقف هستند.

  وی در بخش دیگیری از صحبت های خود  به روند غلط  تعیین  قیمت برای شرکت های دولتی  اشاره کرد و گفت: متاسفانه  شرکت ها در ایران  به بالاترین  قیمت به خریداران  واگذار می شود  این روش اشتباه است.

  رئیس سازمان خصوصی سازی اضافه کرد : باید بتوانیم  شوق را در خریدار و واحد تولیدی بر اساس  ارائه  شرکت های دولتی به سازمانهای خصوصی  بوجود آوریم  اما  با این روشی که در حال حاضر پیگیری می شود  واحدهای واگذار شده  تا پایان  اقساطشان نمی توانند  دارایی های خود را به عنوان  وثیقه برای گرفتن تسهیلات استفاده کنند.

  پوری حسینی گفت : بهترین راهکار برای حل این مشکلات  ارائه ارزان تر واحد های تولیدی  به خریداران است و باید  در قیمت گذاری های این واحدها روش قیمت گذاری  بر اساس بازدهی را پیش رو گیریم.

  وی با اشاره به  زیان های بالای واحدهای تولیدی گفت : باید طوری عمل کنیم که خریداران  بتوانند زیانهای واحدهای خریداری شده را برطرف  و شرکت را به حد معقول برسانند.

  رئیس سازمان خصوصی سازی در بخش دیگری از سخنان خود  به روش مذاکره به جای مزایده  اشاره کردو گفت : بر اساس قانون  شرکت هایی که دو بار به مزایده گذاشته میشوند و  به فروش  نمی رسند را می توان از  طریق مذاکره  واگذار کرد اما  به دلیل برخی از مشکلات  تا به حال نتوانستیم  این روش را اجرایی کنیم.

  پوری حسینی در ادامه  به برخی از سیاست های غلط اشاره و نمونه آن را خبر پخش شده  صدا و سیما  در خصوص شرکت  آلومینیوم سازی المهدی به طریق  مذاکره خواند و گفت: متاسفانه  در این خبر سازمان خصوصی سازی متهم  به  اخذ روش های غلط شده و تا زمانی که  چنین قضاوتی درباره ما می شود  نمی توان انتظاری  بیش از این داشت .

  وی در پایان صحبت های خود  به لزوم اعتماد سازی برای  خریداران در خصوصی سازی اشاره کرد و گفت : اگر بخواهیم  در این زمینه موفق باشیم و از این طریق بتوانیم باری از دولت برداریم باید حقوق و مزایایی برای خریداران در نظر بگیریم.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو