عصر بازارمدیران خودرو

بالاخره تورم تک رقمی فرا رسید

تورم نقطه به نقطه آبان ماه در روستاها ۹ درصد شد

عصر اعتبار- نرخ تورم روستایی در آبان ماه سال جاری ۱۲.۵ درصد اعلام شد که این نشان می‌دهد تورم آبان ماه نسبت به تورم ۱۲.۷ درصدی مهرماه روند کاهشی داشته است. همچنین تورم روستایی از تورم شهری کمتر است.

تورم نقطه به نقطه آبان ماه در روستاها ۹ درصد شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از اقتصادنیوز، مرکز آمار ایران نرخ تورم روستایی کشور در پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته را 12.5 درصد و تورم نقطه به نقطه را 9 درصد اعلام کرد.

  مرکز آمار ایران در گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در آبان ماه امسال را منتشر کرد که براساس آن، شاخص کل (بر مبنای 100=1390) در آبان ماه امسال عدد 227.3 را نشان می دهد که نسبت به ماه گذشته 0.1 درصد افزایش داشته است.

  این گزارش، افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) را 9 درصد بیان کرده است که این نرخ نسبت به ماه قبل (0.3درصد) کاهش یافته است.

  براساس اطلاعات مرکز آمار، تغییرات شاخص کل در 12 ماه منتهی به آبان ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته (نرخ تورم روستایی) 12.5 درصد است که نسبت به تورم 12ماهه منتهی به مهرماه امسال (12.7درصد) کاهش یافته است.

  شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم 243.8 رسید که نسبت به ماه قبل 0.6 درصد کاهش داشته است؛ همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 240.5 رسید که نسبت به ماه قبل، 0.6 درصد کاهش نشان می دهد.

  شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نیز نسبت به ماه مشابه سال گذشته 7.1 درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه 11.5 درصد است.

  شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نیز نسبت به ماه مشابه سال قبل 6.9 درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در 12ماه منتهی به آبان ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل 11 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به مهرماه 1394 (11.1درصد) کاهش یافته است.

  شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در آبان ماه امسال به رقم 216.3 رسید که 0.5 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش نشان می دهد.

  میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل 10.7 درصد بوده است و نرخ تورم 12 ماه منتهی به آبان ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 13.6 درصد است که نسبت به تورم 12ماهه منتهی به مهرماه امسال ( که 14.1درصد بود) کاهش یافته است.

  مرکز آمار ایران پیش از این نرخ تورم در خانوارهای شهری کشور در 12 ماهه منتهی به آبان ماه امسال را 13.1 درصد اعلام کرده بود.

   


  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو