عصر بازار

عادل آذر پیش‌بینی کرد

تحقق کامل بودجه‌ریزی عملیاتی تا ۱۵ سال دیگر

عصر اعتبار- رئیس مرکز آمار با اعلام اینکه تحقق کامل بودجه ریزی عملیاتی در تمام دنیا ۲ دهه زمان برده است، گفت: در ایران ۵ سال است که فرایند بودجه ریزی عملیاتی به طور جدی شروع شده و امیدواریم ۵ سال دیگر به سطح خوبی برسیم.

تحقق کامل بودجه‌ریزی عملیاتی تا ۱۵ سال دیگر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، عادل آذر  در مورد اینکه فرآیند بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با توجه به اقتصاد مقاومتی چگونه است، اظهار داشت:  واضح است که در ایران این نظام یکی از نظام های مدرن و نوین است و زمان نیاز دارد تا بتوانیم بگوییم به یک سطح بلوغی از نظام بودجه ریزی رسیدیم.
  وی افزود: خوشبختانه در 2 سال اخیر و بخصوص بعد از ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی با مسیری که دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به خصوص با احیای این سازمان  طی کردند، خیلی خوشبین هستم که بتوانیم در بودجه سال 95  بودجه ریزی عملیاتی را به شکل جدی اجرایی کنیم.
  رییس مرکز آمار ایران در مورد اینکه چقدر از بودجه کل کشور عملیاتی شد، گفت: اگر بخواهم عددی را اعلام کنم، با اقداماتی که شورای عالی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در سازمان مدیریت و برنامه ریزی زیر نظر دکتر نوبخت انجام داده است و بخشنامه بودجه و فرم های آن می توان گفت که نسبت به سال 85 پیشرفت بسیار خوبی داشتیم اما درباره فاصله با نظام بودجه ریزی عملیاتی هنوز در نیمه راه هستیم.
  وی چشم انداز بودجه ریزی عملیاتی را در آینده کشور امید بخش عنوان و بیان کرد:  امیدوارم 5 سال آینده که کنفرانس بودجه ریزی عملیاتی را برگزار کردیم، به سطح خیلی خوبی از استقرار نظام بودجه ریزی عملیاتی برسیم که با توجه به استقبالی که شده و عزم دولت مردان و ایجاد زیر ساخت های نرم افزاری که قوانین و مقررات است، به اهداف می رسیم.
  عادل آذر در پاسخ به این سوال که چرا بودجه ریزی عملیاتی باتوجه به اینکه در برنامه های توسعه آمده اجرایی نشده است، تصریح کرد: بودجه ریزی عملیاتی به طور جدی در برنامه چهارم و پنجم توسعه مطرح شد و در برنامه ششم هم تکرار می شود ولی تحقق این هدف در تمام دنیا دو دهه زمان نیاز دارد تا اجرایی شود و در ایران به طور جدی 5 سال است که این موضوع را دنبال کرده ایم.
  رییس کنفرانس بودجه ریزی عملیاتی در خصوص اینکه آیا مدیران اجرایی برای تحقق بودجه ریزی عملیاتی مقاومت می کنند، گفت: مقاومت به معنای اینکه دوست نداشته باشند که اجرا شود، نه؛ اما باید آموزش های لازم را ببینند و زیر ساخت ها را فراهم کنند؛ طبیعتا تا این موارد فراهم نشود بودجه ریزی عملیاتی نمی شود.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو