عصر بازارمدیران خودرو

کارشناس اقتصادی:

زمان حذف صفر از پول ملی فرا رسیده

عصر اعتبار- یک کارشناس اقتصادی گفت: در حالی که تورم به ۱۰ درصد رسیده شرایط موجود بهترین زمان برای حذف صفر از پول ملی است به شرط آن که سایر عوامل فراهم باشد.

زمان حذف صفر از پول ملی فرا رسیده
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، لطفعلی بخش کارشناس اقتصادی درخصوص حذف صفر از پول و پیامدهای آن بر اقتصاد کشور گفت: حذف صفر از پول ملی یکی از اقدامات اساسی است که می‌تواند در تسریع محاسبات، نگهداری پول و با ارزش شدن آن آثار مطلوبی برجای بگذارد.

  وی در خصوص پیامدهای منفی صفر از پول ملی نیز گفت: مهم‌ترین پیامد منفی این امر را می‌توان افزایش قیمت کالاهای مصرفی عنوان کرد و همچنین افزایش تورم از دیگر عوامل این اقدام خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه این اقدام برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه آثار مطلوبی نخواهد داشت گفت: با حذف صفر از پول ملی حجم اسکناس و پول خرد کمتر می‌شود و این امر هزینه‌های دولت را کاهش خواهد داد.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر که نرخ تورم به 10 درصد رسیده بهترین فرصت برای اجرای حذف صفر از پول ملی است به شرط آنکه سایر عوامل فراهم باشد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو