عصر بازار

نعمت‌زاده خبر داد:

اختصاص تسهیلات ۳۰۰ میلیاردی برای صادرات به روسیه

عصر اعتبار : بر اساس تفاهم انجام شده ۳۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صادر کنندگانی که قصد دارند کالای خود را به روسیه صادر کنند اختصاص می‌یابد.

اختصاص تسهیلات ۳۰۰ میلیاردی برای صادرات به روسیه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس ، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت معدن تجارت امروز بعد از ظهر در همایش سراسری استانداران و فرمانداران کشور طی سخنانی گفت: همکاری‌های جدیدی در دوران پسا تحریم و آغاز برجام باید استراتژیک، بلندمدت و متکی به سرمایه‌گذاری‌های مشترک باشد.

  وی با بیان اینکه به دنبال جذب سرمایه‌گذاری خارجی به صورت مستقیم هم هستیم، افزود: باید زمینه را طوری فراهم کنیم که شرکت‌های خارجی سهمی حداقل 30 درصد در سرمایه‌گذاری‌ها داشته باشند.

  وزیر صنعت، معدن تجارت با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری‌ها باید بر مبنای توسعه صادرات صورت بگیرد، تصریح کرد: امروز نیز با یکی از شرکت‌های خودروساز جلسه داشتم و تاکید کردیم که باید سرمایه‌گذار خارجی موظف باشد به اینکه در بازار بین‌المللی خود محصولات تولید داخل را صادر کند.

  نعمت‌زاده افزود: سرمایه گذار خارجی باید بخشی از محصولات تولیدی را در خارج به فروش برساند که تاکید داریم یک سوم تولیدات با همین روش صادر شوند.

  وی در رابطه با حفظ محیط زیست و رابطه توسعه و سرمایه‌داری در صنعت با این موضوع بسیار مهم گفت: ما تاکید داریم که در کشور حداقل از استاندارد یورو 5 استفاده کنیم و در ادامه نیز واردات‌مان مبتنی بر استاندارد یورو 6 باشد تا بدین وسیله بتوانیم از محیط زیست‌مان حفاظت کنیم.

  وزیر صنعت، معدن تجارت با بیان اینکه هم اکنون موانع تولید زیادی پیش رو داریم، گفت: مشکل 80 درصد از واحدهای تولیدی تامین منابع مالی است.

  نعمت‌زاده با اشاره به همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه تاکید کرد: طی جلساتی به این نتیجه رسیدیم که 300 میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به صادر کنندگانی که صرفا قصد صادرات کالا به روسیه را دارند، اختصاص یابد و این خبر مسرت‌بخشی برای صادرکنندگان ما است.

  وی با اشاره به مذاکرات با شرکت هواپیمایی تابان از برقراری پرواز مستقیم بین تهران- آستارخان برای انجام مبادلات تجاری خبر داد و افزود: کارگروه‌هایی تشکیل شده است تا بتوانیم بر اساس شرایط موجود به تجارت آزاد بین ایران و کشورهای اوراسیا برسیم.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو