عصر بازار

"روسیه" ۲۰ میلیارد دلار سرمایه های خود را از آمریکا خارج کرد

روسیه ۲۰ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکایی متعلق به خود را فروخته است.

عصر اعتبار : روسیه در تلاش برای کاهش روابط مالی با آمریکا و تحت تاثیر تنش های سیاسی موجود میان دو کشور، طی دو ماه اخیر ۲۰ میلیارد دلار دیگر از سرمایه های خود را از سیستم مالی آمریکا خارج کرد.

"روسیه" ۲۰ میلیارد دلار سرمایه های خود را از آمریکا خارج کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، به نقل از میزان ، روسیه در ماه نوامبر سال گذشته، 88 میلیارد دلار اوراق بهادار آمریکایی در اختیار داشت و این رقم با کاهش 20 میلیارد دلار در زمان حاضر به 68 میلیارد دلار رسیده است.

  روسیه در سال 2014 میلادی، اوراق قرضه آمریکایی را به ارزش 108 میلیارد دلار در اختیار داشت.
  این کشور در فهرست عمده ترین دارندگان اوراق قرضه آمریکایی در مکان پانزدهم قرار دارد و مکان نخست این فهرست به چین تعلق دارد.

  آمریکا بیش از 18 هزار میلیارد دلار بدهی دولتی خارجی دارد و بدهکارترین دولت جهان محسوب می شود و با این وجود هر سال با مجوز کنگره آمریکا این کشور مبالغ بیشتری را برای مصارف خود قرض می گیرد.

  روسیه در گذشته تا 200 میلیارد دلار اوراق قرضه آمریکایی در اختیار داشت اما با بروز تنش های شدید در روابط مسکو و واشنگتن این رقم به مرور زمان کاهش یافته است.

  ذخایر طلا و ارز خارجی روسیه اکنون به حدود 350 میلیارد دلار می رسد و این کشور به دلیل بحران اقتصادی برای حفظ ارزش روبل و جلوگیری از سقوط شدید آن، ذخایر خود را هزینه می کند.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو