عصر بازارمدیران خودرو

تورم نقطه‌ای ۹.۴ درصد

نرخ تورم دی ماه ۱۲.۲ درصد شد

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به دی ماه سال‌جاری را معادل ۱۲.۲ درصد و تورم نقطه ای را ۹.۴ درصد اعلام کرد.

نرخ تورم دی ماه ۱۲.۲ درصد شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مرکز آمار ایران کاهش نرخ تورم میانگین در دی ماه امسال را نسبت به آذر به میزان 0.4 درصد ذکر کرد و به رقم 12.2 درصد رسید، تورم نقطه به نقطه را با 0.5 درصد کاهش برابر با 9.4 درصد محاسبه کرد.

  طبق اعلام مرکز آمارایران، شاخص کل (برمبنای سال پایه 1390) در این ماه به عدد 223.4 رسید که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش داشته و افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، 9.4 درصد است که نسبت به ماه قبل 0.5 درصد کاهش یافته است.

  شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات، در این ماه به رقم 260.4 رسید که نسبت به ماه قبل 0.8درصد افزایش یافت و شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 258.6 رسید که نسبت به ماه قبل0.8 درصد افزایش داشت. شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.7درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه10.3 درصد ثبت شد.

  همچنین شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل7.7 درصد افزایش داشته و درصد تغییرات این گروه در 12 ماه منتهی به دیماه 94 نسبت به دوره مشابه سال قبل 10.1 درصد است. که نسبت به آذر ماه کاهش داشته است.

  از سویی، شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در دی ماه 94 به رقم 210.6 رسید که نسبت به ماه قبل بدون تغییر بود. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل 10.2 درصد بود و نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی ماه 94، نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 13.2 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به آذرماه 94، کاهش 0.5 درصدی دارد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی