عصر بازار

راهکار عسگراولادی برای جبران کاهش ارزش "روبل"

عصر اعتبار- رییس اتاق بازرگانی مشترک بازرگانی ایران و روسیه معتقد است که پایین آمدن ارزش روبل تنها مشکل مبادلات تجاری ایران و روسیه نیست بلکه نوسانات ریال هم در صادرات کالاهای روسیه به ایران تاثیر منفی می‌گذارد.

راهکار عسگراولادی برای جبران کاهش ارزش "روبل"
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، اسدالله عسگراولادی درباره آخرین وضعیت صادرات ایران به روسیه گفت: صادرات به روسیه متوقف نشده و در حال انجام است اما ارزش پول روسیه (روبل) تنزل کرده است و طرف روس باید پول قراردادهایی که بسته شده را بیمه کند و آن را پوشش دهد.

  وی افزود: البته این اقدام زمان‌براست و حدود یک ماه به طول می‌انجامد. با این حال صادرکنندگانی که با دلار و یورو کالاهایشان را به روسیه صادر می‌کنند مشکلی ندارند و کارشان در حال انجام است و فقط صادرکنندگانی که به امانت کالایشان به روسیه می‌فرستند تا به روبل صادرات‌شان انجام شود، مقداری با مشکل روبرو هستند.

  به گفته عسگراولادی، مشکل فقط پایین آمدن ارزش روبل نیست، بلکه اشکال در ریال ایران هم وجود دارد. زمانی که روس‌ها کالاهایشان را به ایران می‌فروشند ریال ما هم مدام در حال تغییر است.

  رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه درباره آخرین وضعیت پیمان پولی میان ایران و روسیه گفت: پیمان پولی بین ایران و روسیه هنوز عملی نشده است و به دنبال این هستیم که این پیمان اجرایی شود و به نتیجه برسد تا معاملات بر اساس روبل و ریال انجام شود.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر اعتبار  ( https://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو