عصر بازار

صادرات روزانه ۲۰۸ هزار دلار کالا از طریق تجارت چمدانی

عصر اعتبار- براساس آمار گمرک در ده ماهه سال جاری به طور متوسط روزانه ۲۰۸ هزار دلار کالا از طریق تجارت چمدانی به کشورهای CIS صادر شد.

صادرات روزانه ۲۰۸ هزار دلار کالا از طریق تجارت چمدانی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، بر اساس آمار گمرک در ده ماهه سال جاری 63 میلیون و 676 هزار دلار کالا و به طور متوسط روزانه 208 هزار دلار کالا از طریق تجارت چمدانی از گمرکات مرزی به کشورهای CIS ارسال شد. این میزان تجارت چمدانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 0.19 در صد کاهش را نشان می‌دهد.

  بر اساس این گزارش در مدت یاد شده گمرک لطف آباد با سهم 33.69 درصدی رتبه اول گمرک آستارا با سهم 18.01 درصدی دررتبه دوم و گمرک باجگیران با سهم 18.33 درصدی دررتبه سوم تجارت چمدانی قرار گرفتند.

  گفتنی است رتبه های بعدی تجارت چمدانی را گمرکات اینچه‌برون ، سرو، جلفا، بیله سوار، پلدشت و سرخس از آن خود کردند. بر اساس این گزارش در کنار مبادلات تجاری ایران با کشورهای CIS تجارت محدود دیگری در گمرکات مرزی مستقر در شمال شرق و شمال غرب در کشور از طریق مرز نشینان این مناطق با مرز نشینان کشورهای فوق صورت می‌گیرد که محدود به اقلام خاصی است و به آن تجارت چمدانی اطلاق می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو