عصر بازار

احتمال نهایی شدن پیمان پولی بین ایران و روسیه

عصر اعتبار- رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی از احتمال برقراری پیمان پولی میان ایران و روسیه در آینده نزدیک خبر داد.

احتمال نهایی شدن پیمان پولی بین ایران و روسیه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، سید رضی حاجی آقا میری درباره آخرین وضعیت صادرات کالاهای ایرانی به روسیه و موانع موجود در این زمینه گفت: کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی در حال حاضر به دنبال رفع موانع صادرکنندگان به روسیه است تا مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد بر طرف شود.

  وی افزود: درمورد صادرات به روسیه دولت قول‌هایی داده است تا مشکلات مربوط به حمل و نقل و همچنین حضور صادرکنندگان ایرانی در نمایشگاه مسکو برای اردیبهشت سال آینده رفع شود و کمک‌هایی به صادرکنندگان انجام بگیرد.

  حاجی آقا میری ادامه داد : اکنون با بررسی و جمع‌بندی مسائل مربوط به صادرات به روسیه و با کمک سازمان توسعه تجارت، وزارت کشاورزی و فعالان این حوزه بتوانیم مشکلات را حل کنیم و از آنجایی که بیشتر صادرات به روسیه شامل محصولات کشاورزی و مواد غذایی است وزارت جهاد کشاورزی بیشتر درگیر این مسائل است.

  رییس کمیسیون توسعه صادرات همچنین درباره آخرین وضعیت پیمان پولی بین ایران و روسیه عنوان کرد: هنوز نتیجه نهایی برقراری پیمان پولی بین ایران و روسیه به طور دقیق مشخص نشده است اما خوش‌بینی و امیدواری‌هایی برای برقراری این پیمان پولی بین دو کشور در آینده نزدیک به وجود آمده است و در حال حاضر برخی بانک‌های روسیه در این زمینه برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند اما با بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که در واقع این بانک‌ها موسسه مالی اعتباری هستند برای همین منتظر هستیم که بانک‌های روسیه در این زمینه وارد شوند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو