عصر بازار

سفارت مسکو در تهران خبر داد

توافق ایران و روسیه برای صدور ویزای ۵ ساله چند بار ورود

عصر اعتبار- سفارت روسیه در تهران از همکاری کنسولی میان ایران و روسیه برای صدور ویزای ۵ ساله چندبار ورود برای شهروندان و گروههای ذکر شده در توافق خبر داد.

توافق ایران و روسیه برای صدور ویزای ۵ ساله چند بار ورود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از فارس، سفارت روسیه در ایران روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که هیأت‌های دیپلماتیک در روسیه و ایران احتمالاً روادید چندبار ورود پنج ساله برای شهروندانی که در لیست دسته‌بندی‌هایی قرار دارند که در توافقات همکاری کنسولی ایران و روسیه در نظرگرفته شده‌اند، صادر می‌کنند.

  طبق گزارش ایتارتاس، دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید دانشگاهی دو کشور ایران و روسیه طبق توافقات جدید دو کشور، می‌توانند رفت‌وآمد راحت‌تری داشته باشند.

  بخش مطبوعاتی سفارت روسیه در ایران اعلام کرد: «سفارت‌های ایران و روسیه و کنسولگری این کشورها احتمالاً روادید چند بار ورود برای مدت یکسال برای شهروندانی که در لیست تفاهمنامه آمده‌اند صادر می‌کنند و این در صورتی است که فرد مورد نظر پیش از این روادید یکبار ورود به کشور مورد نظر را دریافت کرده باشد».

  این گزارش می‌افزاید: «سفارت‌ها و کنسولگری هر دو کشور می‌توانند برای مدت پنج سال روادید صادر کنند».

  توافق روسیه و ایران برای تسهیل روند صدور روادید روز 6 فوریه اجرایی شد. توافق بین دو کشور در 23 نوامبر 2015 در تهران  و بعد از دیدار «ولادیمیر پوتین» و «حسن روحانی» رؤسای جمهور روسیه و ایران به امضا درآمد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو