عصر بازار

محدودیت در صدور ویزا نقض برجام نیست

عصر اعتبار:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه قانون محدودیت صدور ویزا نقض برجام نیست، گفت: این قانون ربطی به ایران ندارد و نباید ما اعتراض یا شکایتی داشته باشیم، چرا که حقوق شهروندی اروپاییان محدود می شود و آنها باید به حال خود فکری کنند.

محدودیت در صدور ویزا نقض برجام نیست
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۵:۰۰

  به گزارش «عصر اعتبار» به نقل از خانه ملت، عوض حیدرپور، در خصوص قانون آمریکا برای محدودیت صدور وزیرا، اظهار داشت: این قانون در واقع حقوق شهروندی، شهروندان اروپا نقض کرده است و  اتحادیه اروپا اعتراض خود را به آمریکا اعلام کنند.

  نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها حق ندارند محدودیتی برای شهروندان اروپایی اعمال کنند، گفت: قانون مصوب کنگره و محدودیت صدور ویزا در واقع دخالت آشکار در امور کشورهای اروپا است.اتحادیه اروپا باید اعتراض خود را به طور جدی اعلام و پیگیری کند تا حقوق شهروندانش ضایع نشود.

  وی عنوان کرد: اگر اتحادیه اروپا به طور جدی حقوق شهروندان خود را پیگیری کند قطعا می توانند، قانون آمریکا را لغو و نظر آنها را تغییر دهند.

  حیدرپور تاکید کرد: بسیاری تصور می کنند این قانون و محدودیت صدور ویزا نقض برجام است و باید ایران نسبت به آن واکنش نشان دهد اما چنین نیست و ایران نباید در این مورد ورود کند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نقض برجام صورت نگرفته است، ادامه داد: ایران نباید ورود کند و از مسیر شکایت طراحی شده در متن برجام آن را پیگیری کند. این قانون در واقع حقوق شهروندی اروپاییان را محدود کرده  است و آنها باید فکری به حال خود کنند.

  بعیدی نژاد مدیرکل امور سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه با بیان این که بحث ایجاد محدودیت در صدور ویزا از سوی آمریکا تنها مربوط به ایران نمی‌شود، خاطرنشان کرد: اروپای‌ها اولین جبهه مقابله با این قانون هستند و حتی سفیران اتحادیه اروپا در واشنگتن نیز به این قانون اعتراض کرده‌اند. در هر صورت اگر این قانون همان‌طور که کنگره تدوین کرده اجرا شود از نظر ما نقض برجام است

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو