عصر بازار

سخنگوی وزارت خارجه:

ایران به اتباع همه کشورها به جز ۹ کشور در فرودگاه روادید اعطا می‌کند

عصر اعتبار- سخنگوی وزارت خارجه اظهار کرد: با توجه به مسائلی از جمله حج و صدور روادید برای اتباع و حجاج ایرانی و نیز برخی از مسائل دیگر این اقتضاء به وجود آمد که یک کشور به عنوان حافظ منافع ایران در عربستان تعیین شود.

ایران به اتباع همه کشورها به جز ۹ کشور در فرودگاه روادید اعطا می‌کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از انتخاب، حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت خارجه طی نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به تعیین دولت سوئیس با عنوان حافظ منافع ایران و عربستان اظهار کرد:‌ در مورد ایران و عربستان دو طرف به این جمع بندی رسیدند که مسائلی وجود دارد از جمله در رابطه با حج و صدور روادید برای اتباع و حجاج ایرانی و برخی مسائل دیگر که در شرایط فعلی روابط سیاسی و دیپلماتیک را از مسیر حافظ منافع اقتضاء می‌کند.

  وی افزود: بر همین اساس ایران از دولت سوئیس تقاضا کرده بود که حافظ منافع ایران در عربستان باشد و مشابه این درخواست را عربستان سعودی از دولت سوئیس داشته است و متعاقبا دو درخواست مورد پذیرش دولت سوئیس قرار گرفت.

  جابری انصاری گفت:‌ بعد از طی مراحل اجرایی و دیپلماتیک دولت سوئیس حفاظت منافع ایران در عربستان و عربستان در ایران را بر عهده خواهد گرفت.

  سخنگوی وزارت خارجه خاطر نشان کرد: در برخی مواقع با وجود آن که روابط سیاسی و رسمی دو کشور قطع می شود ممکن است منافع مشترکی همچنان میان دو کشور وجود داشته باشد که باز نگه داشتن حداقل مجاری دیپلماتیک را ضروری می‌کند و مطابق توافقی که میان دو کشور مذکور صورت گیرد ساز و کار حفاظت از منافع هر یک از کشورها توسط کشوری ثالث مورد استفاده قرار می‌گیرد که در مورد ایران و عربستان به همین شکل عمل شد.

  سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: ایران برای گسترش توریسم در کشور اقدام به اتخاذ تصمیماتی کرده که بر اساس آن به همه اتباع کشورهای جهان به استثنای 9 کشور از جمله ایالات متحده و انگلستان در مبادی فرودگاهی خود روادید اعطا می‌کند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو