عصر بازار

معاون وزیر صنعت:

ایران در برنامه ششم سالیانه ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد

عصر اعتبار- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس لایحه برنامه ششم توسعه و به منظور تحقق رشد اقتصادی پیش بینی شده سالیانه هشت درصد، به بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است که سالیانه برای این منظور ۵۰ میلیارد دلار باید تحقق یابد.

ایران در برنامه ششم سالیانه ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، مهدی کرباسیان روز سه شنبه در آیین آغاز به کار همایش 'چشم انداز صنعت فولاد و معدنی ایران' ، سال 2015 را برای صنعت جهانی فولاد بحرانی توصیف کرد و گفت در ایران هم این رکود را شاهد بودیم.
  وی افزود: پیش بینی شده بود میزان تولید فولاد خام کشور امسال به 19 تا 20 میلیون تن برسد اما شرایط بازار مانع از تحقق این مهم شد و انتظار می رود میزان تولید امسال بیش از 16 میلیون تن باشد که با هدف پیش بینی شده فاصله داریم.
  رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) منابع غنی سنگ آهن که نزدیک به سه میلیارد تن برآورد شده است، ذخایر گسترده گاز و نیروی انسانی ماهر را از مزایای صنعت فولاد کشور برشمرد و گفت، انتظار می رود در روند اجرای سند چشم انداز 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد دور از انتظار نباشد.
  ششمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار در روزهای 27 و 28 بهمن ماه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود.
  محورهای این همایش رقابت پذیری راهکار توسعه پایدار،فروش و راهکارهای خروج از رکود بازار و چشم انداز بازار ایران و جهان در سال 1395 است.
  موضوع های کلیدی همایش بررسی وضعیت طرح های در دست اجرا،بررسی چرایی رکود بازار فولاد، پاسخ به پرسش کلیدی زمان خروج از رکود در بازار فولاد و برقراری ارتباط با شرکای جدید تجاری است.
  ادامه دارد....

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو