عصر بازار

تشریح مصوبات جدید شورای پول و اعتبار

عصر اعتبار- مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی مصوبات شورای پول و اعتبار در زمینه افزایش تسهیلات مسکن و با هدف رونق بازار مسکن را تشریح کرد.

تشریح مصوبات جدید شورای پول و اعتبار
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»به نقل از صداوسیما ، علی اصغر میرمحمدصادقی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: پیش از این تسهیلات خرید مسکن برای خانه اولی ها و صندوق پس انداز یکم در تهران 80 میلیون تومان ، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها 60 و در سایر نقاط 40 میلیون تومان بود که شورای پول و اعتبار تصویب کرد از ابتدای سال 95 هر دو زوج می توانند نسبت به سرمایه گذاری در بانک مسکن اقدام و در مجموع دو نفر برای یک پلاک ثبتی تسهیلات مسکن بگیرند.

  وی افزود: به این ترتیب زوجین در تهران می توانند حداکثر 160، شهرهای بزرگ و مراکز استان 120 و در سایر نقاط 80 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 14 درصد دریافت کنند.

  میرمحمد صادقی گفت: اقساط این تسهیلات در تهران برای هر زوج حدود یک میلیون و 150 هزار تومان و در مجموع دو میلیون و 300 هزار تومان ، در شهرهای بزرگ و مراکز استانها برای زوجین حدود یک میلیون و 700 و در سایر نقاط یک میلیون و 150 هزار تومان خواهد بود.

  میرمحمدصادقی افزود : بر اساس مصوبه دیگر شورای پول و اعتبار زوجین بدون داشتن شرط خانه اولی می توانند با خرید اوراق حق تقدم مسکن نسبت به اخذ تسهیلات از بانک مسکن با نرخ 18 و نیم درصد اقدام کنند.

  وی گفت: سقف این تسهیلات برای زوجین در تهران 100 میلیون تومان، شهرهای بزرگ و مراکز استان 80 و در سایر نقاط کشور 60 میلیون تومان خواهد بود.

  مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی افزود: اقساط این تسهیلات در تهران حدود یک میلیون و 700 هزار تومان، در شهرهای بزرگ و مراکز استان یک میلیون و 400 هزار تومان و در سایر نقاط کشور یک میلیون و 50 هزار تومان است.

  وی گفت: بر اساس مصوبه دیگر سقف تسهیلات پس انداز مسکن جوانان برای کسانی که از سال 79 تا 81 حساب افتتاح کرده اند در تهران به 60 ، در شهرهای بزرگ و مراکز استان 50 و در سایر نقاط به 40 میلیون تومان افزایش یافت.

  میرمحمدصادقی افزود: تسهیلات بدون سپرده را برای بانک های تجاری از جمله بانک مسکن آزاد کردیم تا به این ترتیب مردم بتوانند بدون سپرده گذاری به بانک مسکن مراجعه کنند و برای خرید مسکن در تهران تا 60، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها 50 و در سایر شهرها 40 میلیون تومان تسهیلات بگیرند.

  وی گفت: بر اساس مصوبه دیگر شورای پول و اعتبار اگر کسی در بافت فرسوده منزل خریداری کند از شرط خانه اولی و شرایط زوجین مبری می شود و می تواند در تهران تا 80 میلیون تومان ، در شهرها و مراکز استان 60 و در سایر نقاط کشور 40 میلیون تومان تسهیلات برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده دریافت کنند.

  میرمحمدصادقی افزود: مشارکت بانک ها در ساخت و سازهای انبوه با انبوه سازان را تا 80 درصد افزایش دادیم تا رونق ساخت و ساز بوجود آید.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو