عصر بازار

رئیس اتاق بازرگانی تهران:

بانک‌های براتیسلاوا کلید گسترش روابط اقتصادی ایران و اسلواکی

عصر اعتبار- رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به آنکه براتیسلاوا شعب بسیاری از بانک‌های بین‌المللی رادرخود جای داده و ایران نیاز حیاتی به برقراری مناسبات پولی و بانکی دارد دو کشور می‌توانندگام‌های عملی برای گسترش مناسبات بانکی و توسعه روابط اقتصادی بردارند.

بانک‌های براتیسلاوا کلید گسترش روابط اقتصادی ایران و اسلواکی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»به نقل از تسنیم، مسعود خوانساری امروز در نشست مشترک ایران و اسلواکی در اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: حجم مبادلات دو کشور رضایت بخش نیست این در حالی است که فعالان هر دو کشور نیاز به شناختی دقیق از یکدیگر برای گسترش روابط دارند.

  وی افزود: در ماه‌های گذشته و پس از توافق هسته‌ای بیش از 150 هیئت تجاری از سراسر جهان به ایران آمده‌اند و کشور ما شرایط مناسبی برای همکاری‌های اقتصادی دارند.

  رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه ایران نیاز به جذب سالانه 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد که با درنظر گرفتن ظرفیت بالای صنعتی کشور اسلواکی فعالان اقتصادی و صنعتی این کشور می‌توانند مشارکت خوبی برای سرمایه گذاری در ایران داشته باشند.

  وی تصریح کرد: دوره خرید و فروش صرف کالا در روابط اقتصادی جهان امروز رو به افول است و شکل گیری سرمایه گذاری‌های مشترک و بلند مدت رو به صعود است به همین منظور دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف همکاری‌های مناسب اقتصادی و کاری داشته باشند.

  خوانساری تأکید کرد: توسعه روابط بانکی میان ایران و اسلواکی مورد تأکید جدی ما قرار دارد و با توجه به آنکه براتیسلاوا (پایتخت اسلواکی) شعب بسیاری از بانک‌های بین المللی و خارجی را در خود جای داده است و کشور ما نیاز حیاتی به برقراری مناسبات پولی و بانکی دارد، دو کشور می‌توانند در این زمینه گام‌های عملی برای گسترش مناسبات بانکی بردارند.

  گفتنی است امروز هیئت تجاری اقتصادی اسلواکی به سرپرستی وزیر اقتصاد این کشور به ایران آمده است و صبح امروز اتاق ایران میزبان این هیئت بود، همچنین گفتگوها و ملاقات‌های دوجانبه‌ای میان فعالان تجاری ایران و اسلواکی در این اتاق برگزار می‌شود.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو