عصر بازار

مخابره روزانه درخواست‌های سوئیفت

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی از بازگشایی ۲۴۴ رابطه کارگزاری و ۱۲۰۲ ال سی خبر داد.

مخابره روزانه درخواست‌های سوئیفت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷:۰۰
  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»به نقل از مهر، ولی الله سیف با اعلام برقراری 264 رابطه کارگزاری و بازگشایی 1202 ال سی گفت: این آمار مربوط به دو هفته منتهی هجده ام اسفند ماه سال جاری است. رئیس کل بانک مرکزی افزود: همچنین 244 رابطه کارگزاری و 744 الی سی در دو هفته منتهی به دوازده اسفند بازگشایی شده است.

  وی ادامه داد: این آمار نشان دهنده این است که شبکه کارگزاری بانک‌ها روز به روز در حال گسترش است و بانک‌های کشور در تلاش مستمر برای برقراری این روابط هستند.

  سیف با اشاره به برخی ابهامات در خصوص بازگشایی سوئیفت، گفت: هنوز عده ای می گویند مشکل سوئیفت حل نشده و شک دارند که نقل و انتقال سوئیفت انجام می شود، این در حالی است که درخواست‌های نظام بانکی به صورت برخط روزانه به سوئیفت مخابره می شود و قدم‌های مناسب در این راستا برداشته شده است.

  رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بانک‌های خارجی برای همکاری ابهاماتی دارند که باید برطرف شود، ضمن اینکه برخی کشورها درک نادرستی از برجام و جزئیات دستورالعمل‌ها دارند که این امر باعث تاخیر در روند کار شده بود اما با اقدامات موثر مسئولان برخی از این ابهامات رفع شده و در تلاش برطرف کردن مابقی هستیم.

  سیف تاکید کرد: شبکه بانکی در دوران تحریم شرایط سختی را پشت سر گذاشته و این شرایط به یکباره نمی تواند به زمان قبل از تحریم‌ها بازگردد و باید به تدریج در جهت ارتقا گام بردارد.

  وی با بیان اینکه نزدیک به دو ماه از اجرای برجام می گذرد، گفت: نظام بانکی در این بخش تحرکات لازم را انجام داده و امید داریم که تعاملات و ارتباطات شبکه بانکی کشور گسترش یابد.

  وی از مدیران عامل بانک‌ها خواست تا هر یک جداگانه فعالیت‌های خود را در خصوص ارتباطات کارگزاری و سوئیفت توضیح دهند تا مردم احساس کنند که قدم های رو به جلو برداشته شده است. باید در این خصوص درست اطلاع رسانی شود، زیرا نظام بانکی در تحول اقتصاد کشور نقش کلیدی دارد و این نقش باید به عموم مردم اعلام شود و اجازه داده نشود که در این خصوص در جامعه خلا ایجاد شود.

  سیف گفت: همکاران شبکه بانکی در تلاش شبانه روزی هستند اما بانک‌ها با محدودیت‌ها بسیار و انتظارات گسترده روبرو هستند، به همین دلیل ایرادات بسیاری به شبکه بانکی کشور وارد می شود که نشان دهنده آن است که نظام بانکی کشور آنچنان که شایسته است به مردم معرفی نشده است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار