عصر بازار

تازه‌های دنیای فناوری

با سلفی گرفتن هزینه خرید محصولات مختلف را بپردازید

عصر اعتبار- شرکت آمازون قصد دارد تبادلات مالی توسط کاربران را از طریق گرفتن عکس های سلفی ممکن کند. بنابراین ممکن است به زودی با عکاسی از خود بتوانید خریدهای آنلاینتان را انجام دهید.

با سلفی گرفتن هزینه خرید محصولات مختلف را بپردازید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»به نقل از مشبل، این شرکت حق اختراعی را به نام خود به ثبت رسانده که بر مبنای آن دوربین گوشی چهره خریدار را شناسایی می کند و سپس برای جلوگیری از هرگونه تقلب و سوءاستفاده از کاربر درخوسات می شود در برابر دوربین حرکتی اعم از چشمک زدن و ... را انجام دهد. با این کار نمی توان عکس یک فرد را به جای انسان واقعی جا زد.

  پس از این کار فرد می تواند اقلام مورد نظر برای خرید را در سایت آمازون انتخاب کند و هزینه این کار هم پرداخت خواهد شد. البته استفاده از چنین روش هایی برای خرید ممکن است ضعف های امنیتی داشته باشد و لذا بعید به نظر می رسد که آمازون در آینده نزدیک روش مذکور را عملی کند.

  استفاده از این روش مشکل تایپ با صفحه کلیدهای کوچک تلفن های همراه را هم برطرف می کند، زیرا هر کاربر با تکان دادن سر یا پلک زدن و ... می تواند فرایند خرید را آغاز کند.

  قرار است این فناوری محدود به تلفن های همراه نباشد و کاربران تبلت ها، لپ تاپ ها، رایانه های رومیزی و ... هم بتوانند از آن استفاده کنند. مزیت دیگر فناوری مذکور امکان تعریف یک یا چند چهره خاص برای خرید از حساب های کاربری آمازون است تا دیگر افراد نتوانند از این روش سوءاستفاده کنند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو