عصر بازار

رشد ۱۲درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران

لغو روادید با ۲۸ کشور

عصر اعتبار- معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به رشد ۱۲درصدی ورود گردشگران خارجی در ۲ سال گذشته از پیگیری‌ها برای لغو روادید دوطرفه با ۲۸ کشور دنیا خبر داد.

لغو روادید با ۲۸ کشور
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، مسعود سلطانی‌فر در پاسخ به دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها و اقداماتی که برای سال جاری در دستور کار این سازمان قرار دارد، اظهار داشت: اولویت ما در این رابطه همکاری و تعامل گسترده با کشورهای دنیا است و در این حوزه 40 کشور در اولویت همکاری و دیپلماسی گردشگری قرار دارند.

  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به آنکه لغو روادید باید به‌صورت دوطرفه صورت بگیرد، ادامه داد: از این 40 کشور، 15 کشور همسایه ایران هستند و 28 کشور دیگر نیز لغو روادید دوطرفه را در دستور کار داریم.

  سلطانی‌فر همچنین با ارائه آمار ورودی گردشگران خارجی در دو سال گذشته، بیان داشت: ورود گردشگران خارجی به کشور در دو سال گذشته 12 درصد رشد داشته است، این در حالی است که میانگین ورود گردشگران خارجی در دنیا رشد 6،4درصدی بود.

  به‌گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، بر مبنای این آمار، رشد ورود گردشگران خارجی به کشور در قیاس با متوسط جهانی، 4 برابر شده است.

  به گزارش ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: با حفظ همین نرخ رشد 10 تا 12 درصدی می‌توان به چشم‌انداز بیست‌ساله کشور برای افق سال 1404 که در متن صریح آن به پیش‌بینی ورود 20 میلیون گردشگری خارجی با آورده 30 میلیارد دلاری تأکید شده است، دست یابیم.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو