عصر بازار

عربستان صندوق دارایی ۲ هزار میلیارد دلاری تشکیل می‌دهد

عصر اعتبار- فرزند پادشاه عربستان از تصمیم این کشور برای تشکیل صندوق دارایی ۲ هزار میلیارد دلاری برای دوره پس از نفت خبر داد اما مشخص نکرد منابع این صندوق از کجا تامین خواهد شد.

عربستان صندوق دارایی ۲ هزار میلیارد دلاری تشکیل می‌دهد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از پایگاه خبری دی نیوز نایجریا، عربستان روز جمعه تشکیل صندوق دارایی 2 هزار میلیارد دلاری برای مرحله پس از تولید نفت را اعلام کرد.

  محمد بن سلمان، فرزند پادشاه عربستان گفت که این اقدام در شرایطی صورت می گیرد که این کشور  پس از سال ها مازاد بودجه، سال 2015 میلادی را با کسری بودجه پشت سر گذاشته ، زیرا قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافته است.

  دولت عربستان یارانه مصرف نفت و دیگر کالاها نظیر برق را کاهش داده تا بتواند با شرایط جدید کنار بیاید.

  محمد بن سلمان همچنین خاطر نشان کرد که تولید نفت عربستان تثبیت نخواهد شد مگر اینکه ایران و دیگر کشورهای تولید کننده تولید خود را تثبیت کنند.

  با توجه به افت درآمدهای کشورهای تولید کننده نفت، مشخص نیست که این کشور چگونه امیدوار است اعتبار به این صندوق جدید واریز کند.

  عربستان در سال 1952 هولدینگ خارجی سما را ایجاد کرد که در حال حاضر بر اساس برآوردها دارایی ای 632 میلیارد دلاری دارد. عربستان همچنین تا ماه ژانویه دارای ذخایر ارزی خارجی به مبلغ حدود 602 میلیارد دلار بوده است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو