عصر بازارمدیران خودرو

نشست رسمی دکترابراهیمی درجمع مدیران وکارکنان بانک انصار

عصر اعتبار- خصوصی سازی واقعی، ضامن تحقق اقتصادمقاومتی است.

نشست رسمی دکترابراهیمی درجمع مدیران وکارکنان بانک انصار
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، دکترابراهیمی مدیرعامل بانک انصار در مراسم نوروزی سالجاری که باحضور کلیه معاونین، مدیران و کارکنان این بانک برگزار شد، طی سخنانی پشت سرگذاشتن شرایط خاص کشور در سال‌های اخیر و فرازونشیب‌ها و تلاطم‌هایی نظیر ورود به تحریم و پساتحریم را در اقتصاد کشور را حائز اهمیت دانسته و گفت: باتوجه به تأمین حدود 89 درصد از منابع اقتصادی کشور از طریق بانک ها و اتکای زیاد بودجه کشور به درآمدهای نفتی وکاهش 61درصدی قیمت نفت طی سالهای 1393 و 1394 مشکلات عدیده ای به اقتصاد کشور تحمیل شده است.

  وی در ابتدای سخنان خود به اجمال، آماری از بخشهای مختلف اقتصاد و عملکرد صنعت بورس در سال های 92 ، 93 و ابتدای سال 94 را که با مشکلات عدیده ای روبرو بود، ارایه داد و افزود که در فصل چهارم سال 94  این صنعت رو به بهبود گذاشت و رشد 28.3 درصدی را تجربه کرد که البته این امر ناشی از وضعیت واقعی اقتصاد نبود، بلکه براساس پیش‌بینی‌های شرایط پساتحریم حاصل شد.

  مدیرعامل بانک انصار در ادامه به رشد 7.3 درصدی قیمت طلا و 4.3 درصدی قیمت دلار اشاره نمود و بیان داشت که قیمت دلار حاصل مدیریت از طریق عرضه بیش از تقاضا بوده و باتوجه به کاهش 22.8 درصدی قیمت نفت در سال گذشته و نیز وابستگی نامتعارف اقتصاد ایران به نفت، آثار زیانباری به اقتصاد کشور وارد شده است.

  دکترابراهیمی به اقدامات قابل تحسین در مدیریت تورم اشاره کرد و کاهش آن را تا مرز 11.9 درصد نوید بخش بهبود اقتصاد دانست و ابراز امیدواری کرد که تورم متوسط با این حرکت کاهنده، در شش ماهه اول سال جاری تک رقمی شود و همچنین انتظار می رود که در سال جاری کشور از رشد اقتصادی بیش از 4 درصدی برخوردار شود. وی افزود: باوجود هدف دولت در دستیابی به رشد اقتصادی بالای 5 درصدی، دستیابی به این مهم یک موفقیت بزرگ است در صورتی که همزمان با کنترل تورم صورت گیرد.

  دکترابراهیمی سپس با مثبت خواندن تراز تجاری ایران درسال گذشته، آن را نشانه‌ای از تلاش دست‌اندرکاران اقتصادی کشور برای توسعه امور تولیدی با سرمایه ایرانی دانسته که با همکاری همه جانبه و مشارکت همه نهادهای ذیربط در چارچوب اقتصادمقاومتی، می تواند به نتایج چشمگیرتری منجرشود.

  نائب رییس هیئت مدیره بانک انصار با اشاره به اقدامات جهادی بانک انصار در سال گذشته به منظور پیشبرد اقتصادمقاومتی در عرصه پولی و بانکی از طریق افتتاح شعبه نمونه شهدای وحدت  زاهدان و رونمایی از مدل ریل‌گذاری بانک‌ها برای نقش‌آفرینی در عرصه اقتصادمقاومتی که براساس منویات و تدابیر مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مدظله العالی) صورت گرفت، گفت: بدون حل مشکلات ساختاری اقتصاد کشور ازجمله خصوصی‌سازی واقعی و قطع وابستگی نامتعارف اقتصاد به نفت، ضمانتی برای تحقق اقتصادمقاومتی و توسعه اقتصادی کشور وجود ندارد و ما برای نیل به موفقیت، به اقدامات جهادی و فوق العاده در این زمینه، نیازمندیم.

  مدیرعامل بانک‌انصار دربخش دیگری از سخنان خود، ضمن اشاره به کسب برتری های عملیاتی بانک درسال گذشته، از طراحی مدل کسب وکار بانک مذکور برای تبدیل شدن به یک بانک تمام‌عیار در ترازجهانی سخن گفت و دقت عمل، کارمجاهدانه، انقلابی ومضاعف را مطالبه ی مدیریت ارشد از یکایک همکاران دانست که با عنایات الهی براساس خلوص نیت، قابل تحقق است.

  به گزارش اداره کل بازاریابی وتبلیغات که دراین مراسم، پیش ازسخنان دکترابراهیمی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین‌رضازاده رییس دفترامورفقهی بانک‌انصار طی سخنانی به تشریح جنبه‌های فرهنگی تحقق اقتصادمقاومتی پرداخته و اقناع افکارعمومی و باورپذیری مردم و مسئولین را نسبت به اقدامات بنیادی درکشور درمقابل تبلیغات مسموم عناصر ضدانقلاب داخلی وخارجی، امری حساس و کلیدی، به ویژه در حوزه پولی و بانکی دانست و اظهار داشتند که بانکها به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور نقش موثری در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا خواهند کرد .

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی