عصر بازار

نعمت زاده:

کارت اعتباری خرید کالای مصرفی بادوام تا پایان فروردین صادر می شود

عصر اعتبار- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کارت های اعتباری خریدِ کالای مصرفی بادوام تا پایان فروردین ماه صادر و توزیع شود.

کارت اعتباری خرید کالای مصرفی بادوام تا پایان فروردین صادر می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»به نقل از تسنیم، محمدرضا نعمت زاده در باره اجرایی شدن شعار سال در حوزه واحدهای صنعتی، گفت : فرمایش مقام معظم رهبری را شعار نمی‌دانم بلکه به عنوان یک نقشه راه و برنامه کاری می‌بینم چون وظیفه ماست که خدمتگزار مردم باشیم و تجربه های جهانی نشان داده است که جز با اتکا به توان و توجه به تولیدات داخلی رقابت پذیری امکان پذیر نیست.

  وی با اشاره به تکمیل طرح های نیمه تمام و از سر گیری فعالیت واحدهای متوقف شده است، افزود: به دلیل رشد منفی کل اقتصاد در سال های 91 و 92 دارای عقب افتادگی هستیم که باید جبران شود و با توجه به فضایی که در بیرون کشور در حال شکل گیری است و همچنین بر طرف شدن موانع، امسال باید حرکتی جدی تر در حوزه تولید داخلی را شاهد باشیم.

  نعمت زاده تاکید مقام معظم رهبری را به عنوان یک مشوق و نیرو به منظور برداشتن قدم‌های بزرگ تری از سوی دولت و صنعت گران خواند و افزود: ما چندین برنامه مشخص را در دست اجرا داریم که در قدم اول شناسایی صنایع کوچک و متوسط را در دست اقدام داریم و بررسی ها حاکی از آن است که 70 درصد این واحدها دارای مشکلات نقدینگی است.

  وی با اشاره اینکه واحدهای بزرگ تر به نحوی در اداره امور خود موفق بوده اند، از ارائه تسهیلات به واحدهای متوقف شده کوچک و بزرگ خبر داد و تصریح کرد: یک سری از این واحدها نیز دارای مشکل در زمینه فناوری است که ضمن برنامه ریزی مشترک با بسیج نیروهای متخصص اقداماتی در شهرک های صنعتی شروع شده که باید با توان بیشتر دنبال شود.

  نعمت زاده همچنین در حوزه بازار و تحریک تقاضا ابراز امیدواری کرد که کارت های اعتباری خریدِ کالای مصرفی بادوام تا پایان فروردین ماه صادر و در اختیار مردم قرار می گیرد.

  وزیر صنعت رکود و تورم را دو مریضی در اقتصاد کشور خواند و افزود: این دو، گاهی در تضاد است و در شرایطی که در تلاش برای کاهش تورم هستیم، نمی توان رونق ایجاد کرد و این کار باید به صورت منطقی دنبال شود؛ ما نیز خواهان بدست آمدن نقدینگی هستیم تا بتوانیم کار را پیش بریم.

  نعمت زاده با اشاره به افت قیمت های جهانی و برخی مسائل بین المللی و داخلی در سال گذشته گفت: 2 درصد در صادرات صنعتی و غیر نفتی کاهش داشتیم اما خوشبختانه در زمینه صنعت و کشاورزی شرایط به نحوی بود که صادرات غیرنفتی یک میلیارد دلار بیش از کل واردات در سال گذشته بود.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو