عصر بازارمدیران خودرو

نارضایتی صندوق پول از ضعف اقتصاد جهانی

عصر اعتبار- رئیس صندوق بین المللی پول در سخنانی هشدار داد احیای اقتصاد جهانی در مواجهه با ریسکهای رو به رشد از کندی چین و رشد پایین‌تر اقتصادهای در حال توسعه، بسیار کند و شکننده مانده است.

نارضایتی صندوق پول از ضعف اقتصاد جهانی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»به نقل از ایسنا، کریستین لاگارد در یک سخنرانی در فرانکفورت اظهار کرد خبر خوب این است که روند احیای اقتصاد جهانی ادامه دارد. رشد اقتصادی وجود دارد و ما در بحران نیستیم اما خبر نه چندان خوب این است که احیا بسیار کند و خیلی شکننده باقی مانده و ریسکهای متوجه دوام آن افزایش پیدا کرده است.

  صندوق بین‌المللی پول پیشتر اعلام کرده بود هفته آینده در نشست بهاره با بانک جهانی در واشنگتن پیش‌بینی‌های جدید را منتشر خواهد کرد که در این پیش بینی‌ها نرخ 3.4 درصدی مورد پیش بینی برای رشد اقتصاد جهانی را تنزل خواهد داد.

  لاگارد در این باره گفت: آهنگ رشد اقتصادی ضعیف شده و دورنمای جهانی در شش ماه آینده به دلیل کندی نسبی اقتصاد چین، پایین ماندن قیمتهای کالا و دورنمای تحکیم سیاست پولی در بسیاری از کشورها چندان مطلوب نیست.

  وی در ادامه افزود: ریسکهای دیگر ناشی از نگرانی‌های مربوط به حملات تروریستی، تهدید خاموش اپیدمیهای جهانی و جنگ و درگیری که مردم را از وطنشان آواره کرده، وضعیت مذکور را تشدید کرده است.

  رئیس صندوق بین المللی پول با بیان اینکه در وضعیت کنونی این سازمان آماده و گوش به زنگ است از قدرتهای بزرگ خواست اصلاحات ساختاری را تصریح کرده، سیاستهای پولی تسهیلی را ادامه داده و در زیرساخت سرمایه گذاری کنند.

  بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، لاگارد در آستانه نشست صندوق بین المللی پول و بانک جهانی که روزهای 14 و 15 آوریل در واشنگتن برگزار می‌شود، خواستار اقدام قاطع شد و علیه توسل به سیاستهای حمایت گرایانه هشدار داد زیرا نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانیهای تبلیغاتی مذاکرات تجارت آزاد را زیر سوال برده‌اند و از سوی دیگر اروپا بدنبال کنترل سیل ورود پناهجویان به این منطقه است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی