عصر بازار

کمک یک‌میلیون دلاری ژاپن برای احیای دریاچه ارومیه

عصر اعتبار- کاردار سفارت ژاپن اعلام کرد: دولت ژاپن یک‌میلیون دلار برای فاز سوم پروژه احیای دریاچه ارومیه به ایران کمک می‌کند.

کمک یک‌میلیون دلاری ژاپن برای احیای دریاچه ارومیه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، کاردار سفارت ژاپن در مراسم امضای فاز سوم سند همکاری مشترک سازمان ملل، دولت ژاپن و سازمان حفاظت از محیط زیست در حوزه دریاچه ارومیه گفت: بسیار خوشحالیم که از سال 2014 تاکنون به طور مداوم از پروژه احیای دریاچه ارومیه حمایت کرده‌ایم و این حمایت را ادامه خواهیم داد.

  واکا وایاشی افزود: در واقع این سومین فصلی است که دولت ژاپن کمک می‌کند که این توافق میان نخست وزیر ژاپن و حسن روحانی رئیس جمهور به اجرا درآید.

  وی تصریح کرد: وضعیت دریاچه ارومیه کماکان وخیم است و از این رو اهمیت رسیدگی و ادامه پروژه احیا به سفیر خاطرنشان شد. دولت ژاپن با توجه به این وضعیت خطیر در دریاچه ارومیه در تاریخ 30 دی ماه 1394 تصمیم گرفت که یک میلیون دلار به پروژه احیای دریاچه ارومیه از حریق توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) کمک کند.

  کاردار سفارت ژاپن با بیان اینکه احیای دریاچه یک شبه به دست نمی آید، توضیح داد: من امیدوارم که این پروژه تا جایی که ممکن است به بهبود وضعیت دریاچه ارومیه و رفاه مردم محلی برای برخورداری از زندگی بهتر کمک کند.

  واکا وایاشی در پایان اضافه کرد: امیدوارم با همکاری ایران و ژاپن پروژه احیای دریاچه ارومیه تداوم یابد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
  آرشیو