عصر بازار

معاون سازمان توسعه تجارت خبر داد

پرداخت نقدی مابه‌التفاوت وام‌های صادراتی ناشی از نوسانات ارز

عصر اعتبار- معاون سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: صادر‌کنندگان می‌توانند در سال جدید مابه‌التفاوت وام‌های تجاری خود را که به علت نوسانات نرخ ارز ایجاد می‌شود، از سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنند.

پرداخت نقدی مابه‌التفاوت وام‌های صادراتی ناشی از نوسانات ارز
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مینا مهرنوش  با بیان این‌که برنامه ‌های سازمان توسعه تجارت در سال جدید با توجه به یکسال باقی‌مانده از عمر دولت و نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری به صورت اقداماتی عملی‌تر سیاست‌گذاری شده است، گفت: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار سازمان قرار دارد و نیاز به کمک و همراهی دولت و حاکمیت دارد، منطقی‌کردن نرخ ارز است.

  وی افزود: تا زمانی که تلاش‌ها نسبت به منطقی‌کردن نرخ ارز به ثمر بنشیند، مابه‌التفاوت ناشی از نوسانات نرخ ارز روی وام‌هایی که صادر‌کنندگان دریافت می‌کنند از طریق تسهیلات یارانه‌های صادراتی به صورت نقدی به آنها پرداخت خواهد شد.

  پرداخت یارانه‌های نقدی به عنوان مشوق‌های صادراتی به صادرکنندگان

  مهرنوش ضمن اشاره به برنامه‌های حوزه صادرات سازمان توسعه تجارت گفت: در سال جاری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌رو که عملا به معنای تغییر نگاه سازمان محسوب می‌شود، پرداخت یارانه‌های نقدی به تسهیلات بازرگانی است؛ به این معنا که بخشی از هزینه‌های حمل‌ونقل، پایانه‌ها، گرفتن روابط تجاری و شرکت در رویدادهای تجاری و برون‌مرزی به صورت نقدی به صادرکنندگان پرداخت می‌شود.

  معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت با بیان این‌که یارانه مصوب سازمان توسعه تجارت هزار میلیارد تومان است، اظهار کرد: محل تامین اعتبار یارانه‌های نقدی به تسهیلات بازرگانی، یارانه مصوب سازمان است که جدول و جزئیات پرداختی آن در حال تدوین است.

  مهرنوش ادامه داد: بخشی از این خدمات در سال گذشته نیز ارائه می‌شد که شامل پرداخت بخشی از هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل و شرکت در رویداد‌های نمایشگاهی و تجاری برون‌مرزی بود که حتی تا 50 درصد هزینه‌ها را پوشش می‌داد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو