عصر بازار

رئیس کل سازمان خصوصی سازی خبر داد:

تحقق ۷۰ درصد اهداف بودجه ای خصوصی سازی در سال ۹۴

عصر اعتبار- رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بر اساس قانون بودجه قرار بود در سال گذشته ۱۸.۱۰۰ میلیارد تومان از محل واگذاریها به خزانه واریز شود که ۱۱.۳۰۰ میلیارد تومان آن معادل ۷۰ درصد اهداف بودجه ای خصوصی سازی محقق شد.

تحقق ۷۰ درصد اهداف بودجه ای خصوصی سازی در سال ۹۴
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی در خصوص عملکرد سازمان خصوصی سازی در سال 94 گفت: بر اساس قانون بودجه قرار بود در سال گذشته 18.100 میلیارد تومان از محل واگذاریها به خزانه واریز شود که 11.300 میلیارد تومان آن معادل 70 درصد اهداف بودجه ای خصوصی سازی محقق شد.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: همچنین نام تعداد 120 شرکت در لیست واگذاریهای سال گذشته این سازمان قرار داشت که حدود 30 شرکت از آنها واگذار شد که از این نظر، 25 درصد اهداف محقق شده است.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان این که امیدواریم در سال 95 و در دوران پساتحریم شاهد شرایط بهتری برای واگذاریها در کشورمان باشیم تصریح کرد: همه شرکتهایی که در لیست سازمان خصوصی سازی برای عرضه قرار دارند از ارزش یکسانی برای این سازمان برخوردارند و از نظر اندازه چه بزرگ باشند و چه کوچک، انرژی یکسانی از این سازمان مصرف می کنند.

  وی در خصوص هدفگذاری این سازمان برای سال 95 گفت: برای اعلام لیست واگذاری ها سازمان خصوصی سازی در سالجاری باید منتظر تشکیل هیات واگذاری باشیم تا با تایید اعضای این هیات، اسامی شرکتهای قابل عرضه مشخص شود، با این وجود هر شرکتی که تا به امروز در لیست واگذاریهای این سازمان بوده اما به فروش نرسیده است، به هیات واگذاری برای عرضه در سال جدید پیشنهاد خواهد شد.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان این که سال 95 به دلیل آزادسازی سهام عدالت، سال سرنوشت سازی برای این سازمان است اذعان داشت: در سالجاری باید سود سهام شرکتهای سرمایه پذیر را پس از برگزاری مجامع در تیر و شهریور ماه بگیریم و پس از بررسی میزان اقساط پرداخت شده سهام عدالت، سازوکار خرید و فروش این سهام توسط مشمولین را فراهم کنیم و از این حیث سال پرکاری برای سازمان خصوصی سازی پیش بینی می شود.

  وی افزود: یکی از دغدغه های این سازمان اثرات تورمی آزادسازی سهام عدالت بود که برای حل این مشکل کارشناسی زیادی انجام شد؛ بر این اساس در لایحه آزادسازی سهام عدالت تدابیری برای حل این مشکل اندیشیده شده است و به مشمولین نیز توصیه می کنیم در صورت آزادسازی سهام عدالت اقدام به فروش سهام خود نکنند تا از سود این سهام بهره مند شوند.

  پوری حسینی با بیان این که ارزش ریالی شرکتهای باقی مانده در لیست واگذاریهای سازمان خصوصی سازی به دلیل غیربورسی بودن به صورت دقیق مشخص نیست گفت: بیان عدد دقیق ارزش واگذاریهای باقی مانده این سازمان نیاز به کار کارشناسی و ارزشگذاری سهام دارد؛ با این وجود با احتساب سهام عدالت و رددیون تا کنون حدود 145 هزار میلیارد تومان سهم دولتی واگذار شده است و حدود 100 هزار میلیارد تومان سهم دولتی نیز برای عرضه و فروش باقی مانده که واگذاری این میزان سهام نیاز به عزم و اراده جدی و همچنین فراهم آمدن بسترهای لازم دارد.

  وی ادامه داد: یکی از مشکلات پیش روی سازمان خصوصی سازی برای پایان واگذاریها در سالجاری، موضوع آزادسازی قیمت آب و برق است تا بتوانیم برخی از شرکتهای این حوزه را واگذاری کنیم و تا زمانی که این موانع برداشته نشود اجرای سیاست خصوصی سازی در کشور ادامه خواهد داشت.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو