عصر بازار

آزمون درستکاری کارگر شهرداری با کیف‌طلا

عصر اعتبار- ارگر شهرداری که چندی قبل کیفی پراز پول و طلا به ارزش یک میلیارد تومان را پیدا کرده و به صاحبش برگردانده بود، این بار دلارهای گمشده‌ای را به صاحبش رساند.

آزمون درستکاری کارگر شهرداری با کیف‌طلا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از همشهری آنلاین، گفت‌وگو با او که رسول نوری نام دارد را بخوانید.

  چند ساله‌ای و از چه زمانی در شهرداری کار می‌کنید؟
  39سال دارم و 10سال است که کارگر فضای سبز شهرداری کوهسار هستم. تحصیلاتم سوم‌ردی است و 2پسر 10و 14ساله دارم.

  درباره ماجرای پیدا کردن کیف پر از پول بگو.
  من تا به حال 2مرتبه پول و طلا و دلار پیدا کرده‌ام. دفعه اول 2سال قبل بود. آن روز داشتم چمن می‌زدم که در کنار یکی از نیمکت‌ها کیفی پیدا کردم که داخلش حدود 2کیلو طلا و مقدار زیادی دلار و چک به ارزش یک میلیارد تومان بود. یک گوشی هم بود. با گوشی صاحب کیف را پیدا کردیم و کیف را به او تحویل دادیم. آن روز همه پول‌ها را جلویم گذاشت و گفت هر چقدر که می‌خواهی بردار. گفتم نه.

  کیف دوم را چطور پیدا کردی؟
  همراه همکارانم می‌خواستیم برویم قم برای زیارت. همین که روی صندلی اتوبوس نشستم دیدم زیر صندلی یک کیف است. داخلش مقداری دلار بود. درش را بستم و به هیچ‌کس چیزی نگفتم. از قم که برگشتیم با همسرم جست‌وجو کردیم و بعد از یک‌ماه صاحب کیف را پیدا کردیم و آن را پس دادیم. می‌خواست مژدگانی بدهد اما از او هم نگرفتم.

  چرا کیف‌های پر از پول سر راه شما قرار می‌گیرد؟
  نمی‌دانم ولی من نان حلال خورده‌ام. روزی‌ام را از خدا می‌خواهم، نه از بنده خدا. این پول‌ها هم مال مردم است و باید صاحبش را پیدا کرد.

  چقدر حقوق می‌گیری و چقدر کرایه خانه می‌دهی؟
  بین یک تا یک و نیم میلیون تومان درآمد دارم و در خانه پدری‌ام زندگی می‌کنم و خوشبختانه کرایه خانه نمی‌دهم.

  اگر این همه پول و طلا برای خودت بود با آنها چه کار می‌کردی؟
  تا به حال فکرش را نکرده‌ام. اما به‌نظرم اول به افراد مستحق کمک می‌کردم. بعد برای خودم خانه می‌خریدم. آرزو دارم خودم و خانواده‌ام عاقبت بخیر شویم.

  در زندگی‌‌ات چه کارهای خیر دیگری انجام داده‌ای؟
  حدود یک‌ماه در کربلا بودم و وظیفه‌ام جابجایی جانبازان قطع نخاع بود. من این کار را با عشق انجام می‌دادم. کار دیگر اینکه تا به حال توانسته‌ام برای آزادی 3زندانی وساطت کنم. کار دیگر هم اینکه مدتی قبل دخترخاله پدرم که از 30سال قبل گم شده بود را پرسان پرسان پیدا و خانواده‌اش را خوشحال کردم.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو