عصر بازار

نخست‌وزیر چین:

اقتصاد چین در حال بهبود است

عصر اعتبار- شاخص‌های اقتصادی چین نشان‌ می‌دهد که در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۶ علائمی از بهبود در بزرگترین اقتصاد آسیا دیده می‌شود، اما آشفتگی اقتصاد جهانی و نوسانات بازارها جلوی تغییرات اساسی را گرفته است.

اقتصاد چین در حال بهبود است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از رویترز، نخست‌وزیر چین روز جمعه در تلویزیون دولتی کشور چین اعلام کرد: «موقعیت اقتصادی کلی نسبت به آنچه انتظار می‌رفت بهتر است. مطمئن هستم که علی‌رغم دشواری‌های موجود، دولت قادر خواهد بود به یک رشد سریع یا حداقل متوسط برسد.»

  لی کی کیانگ اعلام کرد: «در سه ماهه نخست سال جاری، شاخص‌های اقتصادی چین بهبود بیشتری را نشان می‌دهد. اساس چنین بهبودی به دلیل اثرات آشفتگی اقتصاد جهانی و نوسانات بازار قابل ‌اطمینان نخواهد بود.»

  مقامات ارشد چین اعلام کردند که اقتصاد نشانه‌هایی از بهبود را در خود دارد در حالی که جریان‌های سرمایه خروجی در حال کم شدن است. قرار است دولت در هفته آینده، آمار اقتصادی کلیدی را منتشر کند که در آن رشد اقتصادی سه ماهه نخست نیز وجود دارد.

  رشد اقتصادی چین در سه‌ماهه چهارم سال 2015، معادل 6.8 درصد بوده که ضعیف‌ترین رشد این کشور از زمان آغاز بحران مالی در سال‌های 2007 و 2008 بوده است.

  در یک بیانیه جداگانه، محققان بانک مرکزی چین اعلام کردند که نسبت نقدینگی بانک‌ها (RRR) باید به تدریج بر اساس تعادل میان پرداخت و تغییرات اقتصادی تنظیم شود.

  بانک مرکزی چین از نوامبر 2014 تاکنون نرخ بهره را شش مرتبه کاهش داد و نسبت نقدینگی بانک‌ها را بارها کاهش داد تا اقتصاد کند این کشور را حمایت کند. انتظار می‌رود بانک مرکزی چین به منظور حمایت از رشد اقتصادی، نسبت نقدینگی را بازهم کاهش دهد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو